2022-08-28

Czy istnieje ryzyko zakażenia się wirusem HIV korzystając z toalety wolnostojącej?

Witam czy istnieje ryzyko zakażenia wirusem HIV? Korzystając z toalety wolnostojącej "Toitoi" wpadł mi do niej telefon, bez chwili namysłu szybko go wyciągnęłem. Po namyśle uświadomiłem sobie, że lekko zmoczyłem palce, a mam na nich świeże ranki od skubania skórek przy paznokciach. W toitoi był wlany środek podejrzewam że neutralizujacy brzydkie zapachy, ale papieru było na tyle dużo, że już nie nasączał się tym specyfikiem i istnieje prawdopodobieństwo, że dotknęłem fragmentu nie nasączonego płynem tylko papieru nasączonego różnymi ludzkimi płynami i wydzielinami. Z racji tego że to toaleta publiczna mogła się w całej zawartości znajdować krew, nie była widziana gołym okiem, ale nie wiem na jaką głębokość zanurzyłem palce. Po około 3 do 5 minut umyłem ręce mydłem, Czy istnieje ryzyko zakażenia w taki sposób?

Ryzyko infekcji HIV w opisanej sytuacji jest niewielka, ale istnieje szereg innych groźnych chorób do infekcji którymi może dochodzić drogą kontaktu z fekaliami. Dokładne umycie rąk mydłem w możliwie najkrótszym czasie od kontaktu było najkorzystniejszym rozwiązaniem i realnie zmniejszyło ryzyko infekcji.
ryzyko infekcji HIV w ten sposób jest niewielkie
Ryzyko w tym wypadku jest minimalne - zapraszam na konsultacje online - wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Lekarz rodzinny w Gliwicach Lekarz rodzinny w Warszawie Lekarz rodzinny w Dąbrowie Górniczej Lekarz rodzinny w Katowicach Lekarz rodzinny w Bielsku-Białej Lekarz rodzinny we Wrocławiu Lekarz rodzinny w Częstochowie Lekarz rodzinny w Olsztynie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5516
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
14768
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+125
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Przeziębienie