Czy epilepsja ma związek z zaburzeniem ChAD?

Od dzieciństwa stwierdzona epilepsja, zaburzenia zachowania i emocji oraz agresja. Jedna próba samobójcza. Od zawsze zmienne humory, wszechogarniający smutek z niechęcią do wszystkich i wszystkiego, nadpobudliwość, burza pomysłów, brak przyjmowania odmowy (wywołujący agresję), pomysły wykonywane natychmiast (nie zawsze zakańczane, co wywołuje frustrację ze złością), kłótliwość, gadulstwo, zawracanie wszystkim głowy, stawianie za wszelką cenę na swoim. Napady toniczno- kloniczne w nocy, w trakcie dnia wyłączanie się. W dzieciństwie leczenie w poradni psychiatrycznej i neurologicznej, od połowy ubiegłego roku leczenie depresji lekoopornej, ostatnie dwa tygodnie stwierdzona mania (lekarz twierdzi, że to wychodzenie z depresji) zmniejszona dawka leków. Od dziś brak siły na wstanie z łóżka, zrobienie czegokolwiek, obwinianie siebie za zmianę nastrojów, brak chęci do życia. Jedna osoba zwróciła uwagę, że może to być ChAD, czy epilepsja może mieć związek z tym zaburzeniem psychicznym? Pogorszenie stanu psychicznego i fizycznego po zmianie leków i najprawdopodobniej napadzie nocnym (pobudka z bólem głowy, splątaniem, szczękościskiem, zakwasami jak po maratonie).

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi