Czy dziecko do 3 r.ż. może używać okulary przeciwsłoneczne?

Czy używanie okularów przeciwsłonecznych w przypadku małych dzieci (do 3 roku życia) jest zalecane czy niewskazane?

Ochrona oczu przed promieniowaniem UVA i UVB jest zalecana w każdym wieku
Zalecane.
Tak, proszę jednak zwrócić uwagę, aby były to okulary z odpowiednim certyfikatem. Zwyczajne przyciemnione szkła mogą w niedostateczny sposób chronić przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym co w efekcie może prowadzić do uszkodzenia wzroku.
Proszę również wziąć pod uwagę iż trzylatek podczas zabawy jest narażony na różne urazy stąd dobór odpowiednich oprawek powinien uwzględniać ten fakt - muszą być odpowiednio wytrzymałe i bezpieczne, aby w przypadku upadku nie stanowiły dodatkowego zagrożenia.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3446
Pytań zadanych
przez pacjentów
8299
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi