Czy dziecko do 3 r.ż. może używać okulary przeciwsłoneczne?

Czy używanie okularów przeciwsłonecznych w przypadku małych dzieci (do 3 roku życia) jest zalecane czy niewskazane?

Ochrona oczu przed promieniowaniem UVA i UVB jest zalecana w każdym wieku
Tak, proszę jednak zwrócić uwagę, aby były to okulary z odpowiednim certyfikatem. Zwyczajne przyciemnione szkła mogą w niedostateczny sposób chronić przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym co w efekcie może prowadzić do uszkodzenia wzroku.
Proszę również wziąć pod uwagę iż trzylatek podczas zabawy jest narażony na różne urazy stąd dobór odpowiednich oprawek powinien uwzględniać ten fakt - muszą być odpowiednio wytrzymałe i bezpieczne, aby w przypadku upadku nie stanowiły dodatkowego zagrożenia.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Okulista w Bielsku-Białej Okulista w Katowicach Okulista w Dąbrowie Górniczej Okulista w Krakowie Pediatra w Warszawie Okulista w Poznaniu Pediatra w Dąbrowie Górniczej Pediatra w Bielsku-Białej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3917
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10061
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi