Czy druga dawka szczepienia COVID-19 może być wykonana innym typem szczepionki?

Moja mama przeszła już zakrzepicę w nogach i cały czas bierze leki przeciw zakrzepicy oraz na wiele innych schorzeń. Lekarze nie chcieli jej dać szczepienia Pfizer/Moderna, które mama chciała otrzymać ze względu na jej stan zdrowia i obawy przed zakrzepami. Po szczepieniu AstraZeneca bolała ją głowa, puchły nogi i było to zauważalne w ciągu ok.1, 5-2 tygodni po szczepieniu. Cały czas źle się czuje, miała robione badania krwi na dzień przed szczepionką i D-Dimery miała wynik ok. 300, a 2 tygodnie po szczepieniu ten wynik wynosi u niej ponad 800. Czy druga dawka może być wykonana preparatem Pfizer lub Moderna, żeby jej stan i wyniki się nie pogorszyły?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5901
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi