Czy druga dawka szczepienia COVID-19 może być wykonana innym typem szczepionki?

Moja mama przeszła już zakrzepicę w nogach i cały czas bierze leki przeciw zakrzepicy oraz na wiele innych schorzeń. Lekarze nie chcieli jej dać szczepienia Pfizer/Moderna, które mama chciała otrzymać ze względu na jej stan zdrowia i obawy przed zakrzepami. Po szczepieniu AstraZeneca bolała ją głowa, puchły nogi i było to zauważalne w ciągu ok.1, 5-2 tygodni po szczepieniu. Cały czas źle się czuje, miała robione badania krwi na dzień przed szczepionką i D-Dimery miała wynik ok. 300, a 2 tygodnie po szczepieniu ten wynik wynosi u niej ponad 800. Czy druga dawka może być wykonana preparatem Pfizer lub Moderna, żeby jej stan i wyniki się nie pogorszyły?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3555
Pytań zadanych
przez pacjentów
8512
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi