Czy córka powinna chodzić do przedszkola, gdy w rodzinie pojawi się noworodek?

Dzień dobry. 5 września pojawi pojawi się w naszej rodzinie noworodek. Od 1 września moja starsza 3 letnia córka idzie do przedszkola. Przed wakacjami chodziła 2 miesiące. W tym czasie złapała 2 razy zapalenie ucha i katar. Wcześniej nie chorowała poważnie, raptem jakiś katar. I tu mam wątpliwość czy posyłać ją do przedszkola czy zostawić w domu, żeby nie znosiła chorób z przedszkola i nie zarażała noworodka? Usłyszałam już wiele sprzecznych opinii. Starsza córka uwielbia przedszkole, nie chciałabym jej tego odbierać, ale z drugiej strony jeśli ma zarażać siostrę...Nie wiem już sama jaką decyzję podjąć.

Córka w wieku przedszkolnym będzie źródłem przenoszenia drobnoustrojów z przedszkola do domu, więc istnieje ryzyko zakażenia niemowlęcia i. Najczęściej mamy w tej sytuacji rezygnują z posyłania dziecka do przedszkola.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Pediatra w Warszawie Pediatra w Dąbrowie Górniczej Lekarz rodzinny w Gliwicach Pediatra w Bielsku-Białej Pediatra w Katowicach Lekarz rodzinny w Warszawie Pediatra w Krakowie Pediatra we Wrocławiu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3892
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9965
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi