Czerwona wysypka na twarzy - czy to alergia na cytrusy bądź pyralginę?

Przez kilka ostatnich dni utrzymuje się na mojej twarzy czerwona, rozległa wysypka. Miejscami czerwona, a miejscami grudkowata i piecze. Jadłam cytrusy i pyralginę. Może to jest przyczyną? Czy jest jakiś lek na tę alergię?
Tak, są odpowiednie leki na receptę.
To może być przyczyną, ale koniczny jest jest dokładny wywiad medyczny aby włączyć właściwe leczenie.
Przyczyną wymienionych dolegliwości może być alergia. Niemniej warto byłoby pogłębić wywiad medyczny, aby postawić właściwą diagnozę.
Tak, to mogą być objawy pokrzywki uczuleniowej. W przyszłości w razie wystąpienia tego typu objawów proszę zastosować alertec 1x1
Zmiany mogą odpowiadać alergii / pokrzywce. Bez recepty dostępny mamy alertec - należy zażyć go jak najszybciej i stosować do ustąpienia objawów. Jeżeli to nie pomaga albo dolegliwości nasilają się należy zgłosić się do lekarza osobiście.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1872
Pytań zadanych
przez pacjentów
5168
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

68
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi