Czego objawem może być ciągły pisk lub szum w uchu?

Od pewnego czasu słyszę szum w lewym uchu. Zakropiłam je solą fizjologiczną, bo myślałam, że to woskowina, ale zaczęło mi się coś przelewać w tym uchu, trochę ogłuchłam - pod wpływem uciskania ręką na ucho udało mi się tę sól wydostać. Potem na drugi dzień zaczęły się w tym uchu piski. Byłam u laryngologa, który nic nie stwierdził - ucho zdrowe, piski trochę ustały, ale pojawił się dźwięk jakby non stop leciały szpileczki na podłogę albo jakbym słyszała niewystrojony telewizor. Jednego dnia słyszę te szpileczki, a drugiego jakby cykanie (i tak na przemian). Zauważyłam, że gdy wysuwam szczękę do przodu, słyszę pisk w tym uchu. Mam tak już od ponad miesiąca. Co to może być i co mam zrobić?

Wskazana ponowna ocena laryngologiczna, a po wykluczeniu przyczyn laryngologicznych poszerzenie diagnostyki (konsultacja neurologiczna, bad. lab. i badanie u lekarza rodzinnego).
Miedzy innymi brak informacji o Pani wieku, chorobach przewlekłych, woskowiny nie usuwa się solą fizjologiczną, należy zebrać wywiad medyczny i zdecydować o dalszej diagnostyce.
Mogą to być problemy ze stawem skroniowo-żuchwowym lub przyczyny neurologiczne.
może sugerować zapalenie błędnika

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3446
Pytań zadanych
przez pacjentów
8299
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi