Czego objawem może być ciągły pisk lub szum w uchu?

Od pewnego czasu słyszę szum w lewym uchu. Zakropiłam je solą fizjologiczną, bo myślałam, że to woskowina, ale zaczęło mi się coś przelewać w tym uchu, trochę ogłuchłam - pod wpływem uciskania ręką na ucho udało mi się tę sól wydostać. Potem na drugi dzień zaczęły się w tym uchu piski. Byłam u laryngologa, który nic nie stwierdził - ucho zdrowe, piski trochę ustały, ale pojawił się dźwięk jakby non stop leciały szpileczki na podłogę albo jakbym słyszała niewystrojony telewizor. Jednego dnia słyszę te szpileczki, a drugiego jakby cykanie (i tak na przemian). Zauważyłam, że gdy wysuwam szczękę do przodu, słyszę pisk w tym uchu. Mam tak już od ponad miesiąca. Co to może być i co mam zrobić?

Wskazana ponowna ocena laryngologiczna, a po wykluczeniu przyczyn laryngologicznych poszerzenie diagnostyki (konsultacja neurologiczna, bad. lab. i badanie u lekarza rodzinnego).
Miedzy innymi brak informacji o Pani wieku, chorobach przewlekłych, woskowiny nie usuwa się solą fizjologiczną, należy zebrać wywiad medyczny i zdecydować o dalszej diagnostyce.
Mogą to być problemy ze stawem skroniowo-żuchwowym lub przyczyny neurologiczne.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3917
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10061
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi