Co zrobić, gdy pojawiają się sporadyczne zawroty głowy?

Od jakiegoś czasu sporadycznie mam zawroty głowy, dotychczas były raczej słabe, ale dziś były dość mocne, po wstaniu z łóżka miałam problem z utrzymaniem równowagi, co w takiej sytuacji zrobić.
Na początek można sprawdzić czy dolegliwości nie wywołuje hipotonia ortostatyczna.
Sugeruję osobistą wizytę w gabinecie lekarskim.
Zalecana konsultacja lekarska.
Pomiar ciśnienia, glukozy oraz morfologia, można spróbować lek zawierający betahisytne, konsultacja laryngologiczna i neurologiczna
Witam bardzo serdecznie.

To dość poważna dolegliwość. Najprawdopodobniej rozwiązanie tkwi w błędniku, jednak często przyczyną może być pogorszający się wzrok. Proszę udać się do okulisty i dopytać. Jeśli okulista nie pomoże, trzeba będzie umówić się na konsultacje neurologiczną. Za wzrok odpowiada płat potyliczny. Jeśli ma Pani ma w obrębie swojej miejscowości usługę Neurofeedback polecam treningi na punktach 01, 02.

Z Wyrazami Szacunku
Tomasz Kozieja
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1267
Pytań zadanych
przez pacjentów
4311
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

62
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi