Co zrobić, gdy pojawiają się sporadyczne zawroty głowy?

Od jakiegoś czasu sporadycznie mam zawroty głowy, dotychczas były raczej słabe, ale dziś były dość mocne, po wstaniu z łóżka miałam problem z utrzymaniem równowagi, co w takiej sytuacji zrobić.
Na początek można sprawdzić czy dolegliwości nie wywołuje hipotonia ortostatyczna.
Sugeruję osobistą wizytę w gabinecie lekarskim.
Zalecana konsultacja lekarska.
Pomiar ciśnienia, glukozy oraz morfologia, można spróbować lek zawierający betahisytne, konsultacja laryngologiczna i neurologiczna
Witam bardzo serdecznie.

To dość poważna dolegliwość. Najprawdopodobniej rozwiązanie tkwi w błędniku, jednak często przyczyną może być pogorszający się wzrok. Proszę udać się do okulisty i dopytać. Jeśli okulista nie pomoże, trzeba będzie umówić się na konsultacje neurologiczną. Za wzrok odpowiada płat potyliczny. Jeśli ma Pani ma w obrębie swojej miejscowości usługę Neurofeedback polecam treningi na punktach 01, 02.

Z Wyrazami Szacunku
Tomasz Kozieja

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7008
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi