Co robić, gdy lekarz nie zgodzi się na szczepienie przeciw COVID-19?

Jestem uczulona na szczepionkę grypy sezonowej. Byłam zaszczepiona trzy razy. Po każdym szczepieniu było coraz gorzej. Po trzecim trafiłam do szpitala z silnymi objawami grypy i duszności. Po 2 tygodniach zostałam wyleczona. Bardzo chciałabym się zaszczepić przeciw zachorowaniu na COVID. Niestety lekarz POZ powiedział, że się nie zgodzi wydać skierowania. Mam 68 lat, chociaż najczęściej pracuję w domu. Jestem czynna zawodowo. Co robić w takiej sytuacji?
Zwrócić się do lekarza chorób zakaźnych.
Chociaż aktualnie dopuszczone do stosowania szczepionki przeciwko COVID-19 (Pfizer i Moderna) mają zupełnie inną budowę chemiczną niż stosowane dotychczas szczepionki przeciwko grypie sezonowej, to nadwrażliwość na szczepionki jest przeciwwskazaniem do szczepienia przeciwko COVID-19.
Jeżeli są przeciwwskazania do szczepienia i wystąpiło uczulenie i powikłania, to lekarz POZ postąpił słusznie. Proszę uszanować tę decyzję, dla Pani zdrowia.
zalecam wizyte u lekarza chorób zakaźnych i lekarza POZ
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi