Co robić, gdy lekarz nie zgodzi się na szczepienie przeciw COVID-19?

Jestem uczulona na szczepionkę grypy sezonowej. Byłam zaszczepiona trzy razy. Po każdym szczepieniu było coraz gorzej. Po trzecim trafiłam do szpitala z silnymi objawami grypy i duszności. Po 2 tygodniach zostałam wyleczona. Bardzo chciałabym się zaszczepić przeciw zachorowaniu na COVID. Niestety lekarz POZ powiedział, że się nie zgodzi wydać skierowania. Mam 68 lat, chociaż najczęściej pracuję w domu. Jestem czynna zawodowo. Co robić w takiej sytuacji?
Zwrócić się do lekarza chorób zakaźnych.
Chociaż aktualnie dopuszczone do stosowania szczepionki przeciwko COVID-19 (Pfizer i Moderna) mają zupełnie inną budowę chemiczną niż stosowane dotychczas szczepionki przeciwko grypie sezonowej, to nadwrażliwość na szczepionki jest przeciwwskazaniem do szczepienia przeciwko COVID-19.
Jeżeli są przeciwwskazania do szczepienia i wystąpiło uczulenie i powikłania, to lekarz POZ postąpił słusznie. Proszę uszanować tę decyzję, dla Pani zdrowia.
zalecam wizyte u lekarza chorób zakaźnych i lekarza POZ

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi