Co oznacza wzmożony rysunek naczyniowy płuc?

Co oznacza opis RTG wskazujący wzmożenie rysunku naczyniowego płuc i opis: mała szczelina miedzypłatowa pogrubiała - zarośnięta. Czy to może mieć wpływ na oddychanie ? Czy to nie ma wpływu i to nic poważnego? Co to oznacza?
Wzmożenie rysunku naczyniowego może świadczyć o pewnych nieprawidłowościach, radzę zwrócić się do swojego lekarza rodzinnego. Do interpretacji potrzebny jest obraz całościowy stanu zdrowia.
Wzmożony rysunek naczyniowy płuc może wynikać z wielu przyczyn m.in. zapalenia, astmy czy chorób serca. Proszę skontaktować się ze specjalistą celem szczegółowej diagnostyki.
celem udzielenia dokładnej odpowiedzi konieczne jest zobaczenie wyniku rtg
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1872
Pytań zadanych
przez pacjentów
5168
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

68
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi