Co oznacza wzmożony rysunek naczyniowy płuc?

Co oznacza opis RTG wskazujący wzmożenie rysunku naczyniowego płuc i opis: mała szczelina miedzypłatowa pogrubiała - zarośnięta. Czy to może mieć wpływ na oddychanie ? Czy to nie ma wpływu i to nic poważnego? Co to oznacza?
Wzmożenie rysunku naczyniowego może świadczyć o pewnych nieprawidłowościach, radzę zwrócić się do swojego lekarza rodzinnego. Do interpretacji potrzebny jest obraz całościowy stanu zdrowia.
Wzmożony rysunek naczyniowy płuc może wynikać z wielu przyczyn m.in. zapalenia, astmy czy chorób serca. Proszę skontaktować się ze specjalistą celem szczegółowej diagnostyki.
celem udzielenia dokładnej odpowiedzi konieczne jest zobaczenie wyniku rtg

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi