Co oznacza ten wynik RTG płuc?

Dostałam wyniki prześwietlenia płuc, oto wynik: " Wzmożony rysunek płucny, przepona wolna, wnęki wydatne. Serce w normie, aorta miażdżycowa w łuki." Lekarz nie zareagował na pytanie co to oznacza - odpowiedział" nic poważnego". Ale ja jestem zaniepokojona, ponieważ bardzo ciężko mi się oddycha, stąd prześwietlenie. Bardzo proszę o opinię.

należy wykonać osłuchanie płuc i wtedy interpretować wynik
Wskazana wizyta stacjonarna, z możliwością uzupełnienia wywiadu lekarskiego, przeprowadzenia badania przedmiotowego , a następnie włączenia właściwego leczenia.
nalezy pacjenta osłuchać celem postawienia pełnej diagnozy

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
6990
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi