Co można zrobić, jeżeli pod skórą został szew?

Miałem rozciętą brodę i założone dwa szwy na SOR. Po 7 dniach rana była zrośnięta i szew mnie uciskał, więc postanowiłem je zdjąć samodzielnie. Niestety uciął się cały supełek w jednym z nich, kawałek szwu został w środku i nie widać go, a w tym miejscu czuję lekkie zgrubienie. Czy iść z tym do nacięcia i wyjęcie pozostałości szwu, czy zostawić jak jest, jeżeli nie będzie powikłań?

Skórę najczęściej szyje się szwami niewchłanialnymi. Pozostawiony w ranie fragment szwu może nieść ze sobą ryzyko infekcji. Może być wskazane jego usunięcie.
Szew niewchłanialny należy usunąć, proszę zgłosić się do lekarza, który usunie pozostałość.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1816
Pytań zadanych
przez pacjentów
5082
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi