Co można zrobić, jeżeli pod skórą został szew?

Miałem rozciętą brodę i założone dwa szwy na SOR. Po 7 dniach rana była zrośnięta i szew mnie uciskał, więc postanowiłem je zdjąć samodzielnie. Niestety uciął się cały supełek w jednym z nich, kawałek szwu został w środku i nie widać go, a w tym miejscu czuję lekkie zgrubienie. Czy iść z tym do nacięcia i wyjęcie pozostałości szwu, czy zostawić jak jest, jeżeli nie będzie powikłań?

Skórę najczęściej szyje się szwami niewchłanialnymi. Pozostawiony w ranie fragment szwu może nieść ze sobą ryzyko infekcji. Może być wskazane jego usunięcie.
Szew niewchłanialny należy usunąć, proszę zgłosić się do lekarza, który usunie pozostałość.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
6990
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi