Co może powodować zgagę i bulgotanie w brzuchu jeśli nie zmieniłem diety?

Mam 31 lat, jestem mężczyzną. Mój problem polega na tym, że tydzień temu pojawiły się u mnie dolegliwości ze strony układu pokarmowego takie jak: piekąca zgaga w żołądku i przełyku, częste odbijanie, słyszalne bulgotanie/przelewanie w brzuchu, uczucie pełności/wzdęcia, dyskomfort pod dolną częścią żeber po obu stronach (tam gdzie łączą się z brzuchem). Od 2 dni zacząłem stosować lek i zgaga ustąpiła, natomiast pozostałe dolegliwości występują w dalszym ciągu. Zgaga przed zastosowaniem leku pojawiała się w czasie około pół godziny po zjedzeniu jakiegokolwiek posiłku. Dyskomfort pod żebrami zarówno po prawej, jak i po lewej stronie objawia się najbardziej w pozycji siedzącej lub przy schylaniu, w pozycji stojącej jest prawie nie odczuwalny. Nie jest to ból, tylko uczucie jakby coś znajdowało się pod żebrami i mi przeszkadzało. Nie mam żadnych objawów typu ból brzucha, wymioty, zaparcia czy biegunka. Nie brałem wcześniej żadnych leków. Moja dieta też od dłuższego czasu się nie zmieniła i nigdy wcześniej nie powodowała takich dolegliwości. Nie piję napojów gazowanych, alkohol piję sporadycznie 2-3 razy w miesiącu w małych ilościach (drink lub piwo). Ćwiczę na siłowni i regularnie od dłuższego czasu przyjmuję suplementy diety, ale nigdy nie powodowało to u mnie wyżej wymienionych dolegliwości. Co może być ich przyczyną?

Niezbędna wizyta stacjonarna z możliwością przeprowadzenia badania przedmiotowego, uzupełnienia wywiadu i w oparciu o powyższe zlecenie odpowiedniej diagnostyki i leczenia.
Proszę zgłosić się na wizytę osobistą do lekarza rodzinnego celem dokładnego zbadania, zebrania wywiadu i ustalenia dalszego postępowania.
Proszę zgłosić się na wizytę osobistą do lekarza rodzinnego celem dokładnego zbadania, zebrania wywiadu i ustalenia dalszego postępowania.
nalezy wykonac badanie usg i badania laboratoryjne u lekarza POZ
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Gastrolog w Łodzi Gastrolog w Poznaniu Gastrolog w Dąbrowie Górniczej Gastrolog w Białymstoku Gastrolog w Katowicach Gastrolog w Częstochowie Gastrolog w Gliwicach Gastrolog w Warszawie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3892
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9965
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi