Co może powodować spuchnięcie powiek?

Od kilku miesięcy mam spuchnięte górne powieki (od strony nosa do zewnątrz oka). Zaczęło się od jednego oka, później doszło drugie. Chodziłam do lekarza pierwszego kontaktu, który najpierw przepisał maści, które z tą opuchlizną miały się rozprawić. Później dostałam krem antybiotyk, który wkraplałam do oczu, ale też nie pomogło. Później lekarz dał mi coś na alergię. Czasem mam żółty wyciek z kącika oka. Miałam badanie oczu i powiedziano mi, że wszystko jest w porządku. Jakie dodatkowe badania powinnam wykonać? Próbowałam wyszukać podobnie napuchniętych oczu, ale nie udało mi się. Czy powinnam zlecić badanie tych wycieków, które się pojawiają? 

należy wykonac badania morfologie, mocznik i kreatynine
Wskazana również ocena czynności tarczycy (TSH i FT4). Z wynikami wszystkich badań proszę zgłosić się do lekarza, żeby mógł ukierunkować dalszą ew. diagnostykę bądź leczenie.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi