Co może powodować spuchnięcie powiek?

Od kilku miesięcy mam spuchnięte górne powieki (od strony nosa do zewnątrz oka). Zaczęło się od jednego oka, później doszło drugie. Chodziłam do lekarza pierwszego kontaktu, który najpierw przepisał maści, które z tą opuchlizną miały się rozprawić. Później dostałam krem antybiotyk, który wkraplałam do oczu, ale też nie pomogło. Później lekarz dał mi coś na alergię. Czasem mam żółty wyciek z kącika oka. Miałam badanie oczu i powiedziano mi, że wszystko jest w porządku. Jakie dodatkowe badania powinnam wykonać? Próbowałam wyszukać podobnie napuchniętych oczu, ale nie udało mi się. Czy powinnam zlecić badanie tych wycieków, które się pojawiają? 

należy wykonac badania morfologie, mocznik i kreatynine
Wskazana również ocena czynności tarczycy (TSH i FT4). Z wynikami wszystkich badań proszę zgłosić się do lekarza, żeby mógł ukierunkować dalszą ew. diagnostykę bądź leczenie.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1648
Pytań zadanych
przez pacjentów
4806
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi