Co może powodować kaszel z odruchem wymiotnym?

Od prawie roku mam napadowy kaszel z odruchami wymiotnymi. Najczęściej dzieje się to kiedy mówię albo chcę z kimś rozmawiać. Po kilku słowach zatyka mnie, nabieram powietrza i zaczynam kasłać i wymiotować. Te objawy łagodzą ciepłe napoje i jedzenie, ale na krótko. Najlepsze są cukierki miętowe, które łagodzą objawy i dzięki nim mogę mówić normalnie. Do tego mam duszności uczucie spuchniętego języczka podniebnego. Miałem usuwane narośle z gardła i stwierdzony przewlekły nieżyt krtani, ale objawy nie ustały. Laryngolog nic więcej nie mógł mi pomóc. Objawy nasilają się też, jak dłuższy czas nic nie zjem, zaczyna się wymuszanie samoistnie kaszlu i odruchu wymiotnego. Nie wiem co dalej robić, bo leki nie pomogły. Mam też krzywą przegrodę nosową. Czy to mogą być może narośle w nosie, które mnie uciskają i drażnią i stąd problemy z mówieniem zatykanie w nosie i gardle? Gdy napady kaszlu i odruchu wymiotnego są bardzo intensywne. Są momenty, że się duszę i nie mogę nabierać powietrza, aż się nie wykaszlę. Dodam, że kaszel z odruchem wymiotnym zacząłem mieć w wieku 14 lat po przeprowadzce na wieś i miałem go tylko z rana przez chwilę, a przez resztę dnia nic nie mogłem mieć na gardle (łańcuszka, szalika, dopiętej kurtki), bo mnie dusiło, miałem dyskomfort i kaszlałem.

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi