Co może powodować ciągłe drętwienie palców dłoni?

Mam 38 lat i jestem mamą czwórki dzieci. Na początku grudnia zaczęłam pracę na produkcji po kilkuletniej przerwie - zajmowałam się dziećmi i domem.Od pierwszego dnia pracy czuję nieprzerwanie drętwienie opuszków palców od rąk, niezależnie od ich pozycji i od tego czy odpoczywam, czy pracuję. Jak pozbyć się tego niekomfortowego uczucia, czy powinnam zmienić pracę, ktora obciąża kręgosłup, czy powinnam udać się do specjalisty? Co może być przyczyną tej dolegliwości? Chcę zmienić pracę na lżejszą, ale obawiam się, że sama zmiana może nie wystarczyć, a drętwienie zostanie. Dodam, że czasem nie miałam nawet czucia w palcach, zwłaszcza gdy bolał mnie kręgosłup lub barki.

Wskazana diagnostyka kręgosłupa szyjnego i konsultacja neurologiczna.
Dzień dobry,
w czasie wizyty neurologicznej lekarz szczegółowo ustali, które palce Pani drętwieją. Przeprowadzi również wstępna diagnostykę posługując się różnymi testami sprawdzając i ewentualnie ustalając miejsce ucisku na nerwy. Dodam, że powtarzalna praca wykonywana w zakresie rąk może spowodować ucisk na nerw pośrodkowy - najczęstsza przyczyna drętwienia kończyn górnych w zakresie palców dłoni - tak jak w zespole cieśni nadgarstka.
Jeśli objawy dotyczą obu rąk jednocześnie, pojawiają się jedno-czasowo w obwodowych częściach kończyn górnych i mają niedermatomalną dystrybucję (nie pojawiają się w wąskim pasie np. do małego palca) to nie są to objawy wynikające z obwodowego uszkodzenia nerwu. Jeśli dodatkowo ich rodzaj lub intensywność jest skorelowana z objawami w okolicy karku/szyi to powodem tego może być odcinek szyjny kręgosłupa. Zalecam kontakt ze specjalistą odpowiednio wykształconym w zakresie mechanicznego diagnozowania i terapii narządu ruchu. Będzie on w stanie potwierdzić/wykluczyć kręgosłup szyjny jako źródło ww. objawów. W przypadku potwierdzenia kręgosłupa, będzie on w stanie ustalić odpowiednie postępowanie.
Pozdrawiam
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Drętwienie w Krakowie Drętwienie w Dąbrowie Górniczej Drętwienie w Bielsku-Białej Drętwienie w Katowicach Neurolog w Warszawie Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Katowicach Internista w Bielsku-Białej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3892
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi