2024-01-27

Co może być tego przyczyną ich podwyższonego stanu? 

Mam wysoki poziom leukocytów, neutrofili, limfocytów, bazofili. 

Wysoki poziom leukocytów (białych krwinek) oraz poszczególnych ich typów, jak neutrofile, limfocyty i bazofile, może wskazywać na różne stany w organizmie. Każdy z tych typów białych krwinek pełni specyficzną rolę w odpowiedzi immunologicznej organizmu.
Ogólnie, podwyższony poziom leukocytów może być oznaką infekcji, stanu zapalnego, stresu, a czasem poważniejszych stanów, jak choroby krwi czy autoimmunologiczne. Neutrofile mogą wskazywać na obecność infekcji bakteryjnej, stanu zapalnego, stresu fizycznego, a w niektórych przypadkach chorób autoimmunologicznych czy nawet nowotworów. Limfocyty zwykle są związane z infekcjami wirusowymi, ale mogą również wskazywać na stan zapalny, stres lub, rzadziej, na pewne typy chorób krwi.
Bazofile są najmniej liczne spośród białych krwinek, a ich podwyższony poziom może być związany z reakcjami alergicznymi, stanami zapalnymi lub rzadziej z chorobami krwi.

Warto podkreślić, że interpretacja wyników badań krwi jest złożona i powinna być dokonana przez lekarza, który bierze pod uwagę nie tylko same liczby, ale także historię medyczną, objawy oraz inne przeprowadzone badania. Wysokie wartości wymienionych składników krwi wymagają dokładnej diagnostyki w celu ustalenia przyczyny.

Proszę skonsultować się z lekarzem, który może zlecić dalsze badania, na przykład szczegółowe badania krwi, badania obrazowe czy inne testy diagnostyczne, w celu ustalenia przyczyny zmian w badaniu krwi i zaplanowania odpowiedniego postępowania.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Lekarz rodzinny w Warszawie Lekarz rodzinny w Gliwicach Lekarz rodzinny w Dąbrowie Górniczej Lekarz rodzinny w Katowicach Lekarz rodzinny w Bielsku-Białej Lekarz rodzinny we Wrocławiu Lekarz rodzinny w Olsztynie Lekarz rodzinny w Krakowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6000
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15723
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4