Co może być powodem nadmiernego owłosienia i nieregularnej miesiączki?

Mam problem z nadmiernym owłosieniem oraz nieregularną miesiączką (pierwsze krwawienie wystąpiło ponad 3,5 roku temu). Miesiączka również wystąpiła w moim przypadku bardzo późno. Najwięcej owłosienia występuje na brodzie, klatce piersiowej i wokół brodawek. Tarczycę miałam badaną kilka lat temu przed pierwszym krwawieniem. Borykam się również z nadmierną wagą, która rośnie mimo starań, ćwiczeń i dobranej diety.

W pierwszej kolejności należy rozważyć konsultację ginekologiczną w kierunku zespołu policystycznych jajników. Niezbędne jest jednak wykluczenie nieprawidłowości ze strony nadnerczy. Oraz poszerzenie diagnostyki o zaburzenia metaboliczne. Proszę umówić wizytę do ginekologa biegłego w endokrynologii bądź specjalisty endokrynologii ginekologicznej.
Wymaga Pani diagnostyki endokrynologiczno-ginekologicznej.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7016
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi