Co może być powodem nadmiernego owłosienia i nieregularnej miesiączki?

Mam problem z nadmiernym owłosieniem oraz nieregularną miesiączką (pierwsze krwawienie wystąpiło ponad 3,5 roku temu). Miesiączka również wystąpiła w moim przypadku bardzo późno. Najwięcej owłosienia występuje na brodzie, klatce piersiowej i wokół brodawek. Tarczycę miałam badaną kilka lat temu przed pierwszym krwawieniem. Borykam się również z nadmierną wagą, która rośnie mimo starań, ćwiczeń i dobranej diety.

W pierwszej kolejności należy rozważyć konsultację ginekologiczną w kierunku zespołu policystycznych jajników. Niezbędne jest jednak wykluczenie nieprawidłowości ze strony nadnerczy. Oraz poszerzenie diagnostyki o zaburzenia metaboliczne. Proszę umówić wizytę do ginekologa biegłego w endokrynologii bądź specjalisty endokrynologii ginekologicznej.
Wymaga Pani diagnostyki endokrynologiczno-ginekologicznej.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1267
Pytań zadanych
przez pacjentów
4302
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

62
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi