Co mogą oznaczać podłużne bruzdy na paznokciach?

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie choroby paznokci. Mianowicie od pewnego czasu zauważyłam, że na jednym z paznokci u rąk mam podłużne bruzdy, które pękają, paznokieć wygląda na wysuszony, dodatkowo odchodzi wolny brzeg od łożyska i są zauważalne wgniecenia. O jakiej chorobie może to świadczyć? Choruję przewlekłe na Hashimoto.

Wskazane wykonanie kontrolnych badań lab., warto zgłosić się do lek.rodzinnego, internisty w celu zebrania szczegółowego wywiadu i zbadania Pani.
Jeśli problem dotyczy tylko jednego paznokcia - wskazana jest stacjonarna wizyta u dermatologa.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Dermatolog w Warszawie Dermatolog w Dąbrowie Górniczej Dermatolog w Bielsku-Białej Dermatolog w Katowicach Dermatolog w Krakowie Dermatolog w Gliwicach Dermatolog w Częstochowie Lekarz rodzinny w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3892
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9965
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi