2024-03-11

Co mam dalej robić? Czy wrócę do sprawności?

Mam 19 lat i w grudniu doznałem wypadku samochodowego, w którym doznałem wieloodłamowego złamania trzonu kości udowej oraz złamania panewki stawu biodrowego, złamanie łuku kręgu C6 i stłuczenie płuca. Przebyłem 2 operacje. Na pierwszej założono stabilizator zewnętrzny uda prawego, a na drugiej cytuje "konwersja zespolenia zewnętrznego do zespolenia wewnętrznego zespolenie złamania uda prawego płytką LCP śrubami. Operacja była 20 grudnia. Biodra nie operowano, więc miałem leżeć od lutego mogłem chodzić z kulami, nie obciążając kończyny. Na ostatniej kontroli okazało się, że kości wcale się nie zrosły, a śruby pękają. Dostałem skierowanie na rehabilitację - mam zanik całkowity mięśni w nodze. Dodatkowo jak chodzę o kuli (nie obciążam kończyny) noga puchnie i robi się sina. Co jest powodem, że kości się niezrosły. czy jest szansa na ich zrost?

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ortopeda w Gliwicach Ortopeda w Bielsku-Białej Ortopeda w Dąbrowie Górniczej Ortopeda w Katowicach Ortopeda w Częstochowie Ortopeda w Warszawie Ortopeda w Poznaniu Ortopeda w Krakowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6338
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16437
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+149
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4