Ból kostki po bieganiu

Od tygodnia mam problem z kostką, a właściwie z bokiem kostki (zewnętrzną stroną). Podczas biegania zacząłem czuć ciągnięcie w tym miejscu i ból, który nasilał się podczas wysiłku. Odczuwam go do dzisiaj podczas chodzenia i uprawiania sportu. Gdy naciskam na to miejsce, to także odczuwam ból. Co to może być i czy powinienem poczekać, może przestanie boleć czy od razu wybrać się do lekarza? Dodam że 3 lata temu doznałem lekkiego skręcenia tej samej kostki (inwersja).
Proszę stosować dostępne bez recepty żele zawierające NLPZ, w przypadku braku proszę udać się na stacjonarną konsultację ortopedyczną.
Potrzebny dokładny wywiad lekarski, aby włączyć właściwe leczenie.
Przyczyną dolegliwości mogą być zmiany przeciążeniowo-zapalne. Warto rozważyć oszczędzający tryb życia oraz leki przeciwzapalne. W razie braku poprawy sugeruję kontakt bezpośredni z lekarzem- najlepiej ortopedą.
Myślę że warto sięgnąć po maść przeciwzapalną (najmocniejsza bez recepty voltaren max) oraz oszczędzanie kończyny przez 2 tygodnie a następnie stopniowy powrót do aktywności. Jeżeli dolegliwości powrócą należy zgłosić się do ortopedy.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi