Ból kostki po bieganiu

Od tygodnia mam problem z kostką, a właściwie z bokiem kostki (zewnętrzną stroną). Podczas biegania zacząłem czuć ciągnięcie w tym miejscu i ból, który nasilał się podczas wysiłku. Odczuwam go do dzisiaj podczas chodzenia i uprawiania sportu. Gdy naciskam na to miejsce, to także odczuwam ból. Co to może być i czy powinienem poczekać, może przestanie boleć czy od razu wybrać się do lekarza? Dodam że 3 lata temu doznałem lekkiego skręcenia tej samej kostki (inwersja).
Proszę stosować dostępne bez recepty żele zawierające NLPZ, w przypadku braku proszę udać się na stacjonarną konsultację ortopedyczną.
Potrzebny dokładny wywiad lekarski, aby włączyć właściwe leczenie.
Przyczyną dolegliwości mogą być zmiany przeciążeniowo-zapalne. Warto rozważyć oszczędzający tryb życia oraz leki przeciwzapalne. W razie braku poprawy sugeruję kontakt bezpośredni z lekarzem- najlepiej ortopedą.
Myślę że warto sięgnąć po maść przeciwzapalną (najmocniejsza bez recepty voltaren max) oraz oszczędzanie kończyny przez 2 tygodnie a następnie stopniowy powrót do aktywności. Jeżeli dolegliwości powrócą należy zgłosić się do ortopedy.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi