Bezsenność po przyjęciu leku na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne.

Mam 18 lat. Od końcówki 2019 do początku 2020 brałem (jeszcze jako osoba niepełnoletnia) przepisany przez lekarza psychiatrę lek, który był przepisany na moje zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (natręctwa). Później psychiatra uznał, że nie ma już potrzeby go przyjmować, dlatego całkowicie zaprzestałem podawania leku. We wtorek (dwa dni temu) miałem bardzo stresujący dzień i miałem jeszcze w domu, przepisany (jeszcze dawniej w 2020) przez psychiatrę lek. Pomyślałem, że w obliczu dużego stresu wezmę jedną tabletkę, ale tego samego dnia we wtorek miałem nudności (często przy tym leku są nudności) oraz wystąpiły u mnie pewne problemy seksualne. Na początku nie mogłem osiągnąć wzwodu, a gdy już osiągnąłem to nie miałem wytrysku. Ale najbardziej zaniepokoiło mnie to, że tej samej nocy z wtorku na środę nie mogłem wogóle zasnąć, chociaż zwykle lubię spać i jestem o tej godzinie senny. Następnego dnia, w środę sytuacja wyglądała podobnie - brak wytrysku oraz kolejna całkowicie bezsenna noc. Wiem, że brak wzwodu miałem także kiedyś przy końcówce leczenia i to przeszło po kilku dniach. Jednak najbardziej zaniepokoiło mnie to, że pomimo tego, że we wtorek wziąłem tylko jedną tabletkę 50 mg (a dawka maksymalna wynosi 200 mg) to kompletnie nie mogłem zasnąć i nie zmrużyłem oka przez 2 noce, pomimo tego, że upłynęło już trochę czasu. Jestem w łóżku, zamykam oczy, ale nie czuję się senny. Czuję się jakbym w ogóle nie miał snu, przychodzą mi do głowy myśli, jakbym wogóle w mózgu nie miał obszaru odpowiadzielnego za sen po zażyciu leku. Budzi to moje ogromne przerażenie, nie wiem co robić, boję się, że jeżeli jest to prawdopodobnie objaw niepożądany, a lek usunie się z organizmu po kilku dniach, to do tego czasu tak będę miał. Czuję wewnętrzny stres, że organizm jest przez to zmęczony i nie wiem co przyniesie kolejna noc i czy ją wytrzymam.

Brak odpowiedzi

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Bezsenność we Wrocławiu Zaburzenia snu we Wrocławiu Bezsenność w Bielsku-Białej Bezsenność w Warszawie Bezsenność w Poznaniu Psycholog w Warszawie Zaburzenia snu w Poznaniu Zaburzenia snu w Bielsku-Białej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3892
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9965
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi