2023-12-12

Bardzo proszę o pomoc, bo już nie wiem co z tym fantem zrobić.

Siódmy miesiąc mam problemy żołądkowe. Dyskomfort w nadbrzuszu, pobolewanie etc. Wprowadziłem własną dietę (którą trzymam cały czas) absolutnie zero jakichkolwiek używek, zero gazowanym napojów. Po kilku tygodniach, gdy sprawa nie ucichła, zgłosiłem się do lekarza pierwszego kontaktu, który zlecił badania krwi - dodatkowo zrobiłem badania wątrobowo - trzustkowe. Wszystko było w porządku. Lekarz przepisał lek na rozkurczenie. Średnio to wszystko mi pomogło, zdecydowałem się na zrobienie usg, które również nic nie wykazało, woreczek, trzustka i nerki w porządku (oprócz torbieli na wątrobie , ok 2 cm - mam to od kilku dobrych lat) - zrobiłem dodatkowo gastroskopię, podczas której usunięto 2 żółtaki żołądka (02 i 0,3 mm). Wynik jednoznaczny - przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka, bez utkania nowotworowego, helicobacter wykluczony. Lekarz rodzinny po przejrzeniu wszystkich wyników badań , stwierdził, że wszystko jest w porządku, a zapalenia zdarzają się dość często. Dostałem inny lek, również średnio pomógł. Kolejne badania krwi, lipaza, amylaza - wszystko wyszło perfekt. Dyskomfort pozostał. Nie jest tragicznie, ale dyskomfort towarzyszy mi cały czas, czasem lepiej czasem gorzej Jakiś czas temu pojawił się również dyskomfort w plecach, na wysokości żołądka i powyżej. Nie chudnę, apetyt mam w porządku, aczkolwiek zauważyłem, że dolegliwości nasilają się przy spożyciu czegoś słodkiego. Muszę przyznać, że od lat mam dość mocno stresogenną pracę, jestem z tego powodu człowiekiem dość nerwowym, ale staram się trzymać to wszystko w środku - momenty nerwowe w pracy pojawiają się bardzo często i zauważyłem, że w tych momentach bardzo boleśnie „ściska" mnie w żołądku. 

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Stres w Opolu Nerwica w Warszawie Stres we Wrocławiu Stres w Warszawie Nerwica w Katowicach Choroby żołądka w Bielsku-Białej Choroby żółądka w Krakowie Stres w Katowicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5964
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15641
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+139
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4