OB

Zdrowie A-Z

Odczyn Biernackiego to jedna z metod diagnostycznych stosowana w medycynie laboratoryjnej do badania obecności przeciwciał antyfosfolipidowych w surowicy krwi. Polega na ocenie zdolności tych przeciwciał do wiązania się z kardioliptydem, co wywołuje charakterystyczne wytrącenia. Jest to istotne narzędzie w diagnozowaniu zespołu antyfosfolipidowego oraz innych chorób autoimmunologicznych. Wyniki odczynu Biernackiego mogą pomóc lekarzom w ustaleniu odpowiedniego leczenia i monitorowaniu pacjentów związanych z tymi schorzeniami.

Najczęściej wyszukiwane schorzenia

Pytania i odpowiedzi lekarzy w temacie „OB”.

Najnowsze pytania pacjentów
Nieprawidłowe wyniki badań GGTP i CRP - czy to zapalenie pęcherzyka żółciowego?
Witam. Mam 32 lata. Ostatnio miałam bóle brzucha, zaparcia, biegunki i omdlenia, więc zrobiłam morfologię, wszystkie wyniki wyszły dobrze, wątrobowe również,natomiast jedynie GGTP wyszło 48,a CRP 12.Czy to dużo? Czy to oznacza, że mam uszkodzoną wątrobę? Lekarz stwierdził, że mam...
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Diagnoza choroby stawiana jest na podstawie wywiadu, badania i ewentualnych badań dodatkowych takich jak badania laboratoryjne czy obrazowe. Jeśli lekarz, który Panią konsultował postawił takie rozpoznanie to bez powtórnej konsultacji nie mam możliwości podważać tej diagnozy. W razie wątpliwości proszę zasięgnąć konsultacji innego lekarza, który będzie miał możliwość Panią zbadać.
Sylwia Dżaman
lekarz
Umów wizytę
Wskazane wykonanie usg jamy brzusznej. Natomiast do postawienia diagnozy niezbędny jest dokładny wywiad, badanie fizykalne i badania dodatkowe. Następnie - w razie potrzeby konsultacje specjalistyczne (np. gastrologiczna).
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Do interpretacji wyników morfologii krwi niezbędna jest znajomość wszystkich parametrów, a nie tylko wybiórczo przez Panią wskazanych. Celem postawienia diagnozy - choćby wstępnej, oraz zlecenia badań dodatkowych niezbędny jest również szczegółowy wywiad z pacjentem.
Jakub Woźniak
lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zapraszam na konsultacje, przeprowadzimy diagnostykę różnicową i wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Jak interpretować wyniki badań krwi?
Jestem zdrową kobietą 26 letnia otrzymałam wyniki badania. Chciałam zapytać czy są prawidłowe fsh wynik 3.3ml lh 8.9 ml estradiol 399.6 prognosteron 33.8 prolaktyna 493 ul
Sylwia Dżaman
lekarz
Umów wizytę
Jeśli badania były zlecane przez lekarza z określonych wskazań - ich interpretacja pozostaje w gestii lekarza zlecającego badania. Bowiem interpretując wynik należy wziąć pod uwagę całość obrazu klinicznego danego pacjenta. Jeśli natomiast wykonywała Pani wyniki badań we własnym zakresie - to należy zgłosić się do ginekologa, który przeprowadzi z Panią szczegółowy wywiad, zbada Panią i wówczas zinterpretuje wyniki.
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Stężenia hormonów, w szczególności płciowych podlegają naturalnym wahaniom w skali cyklu miesiączkowego. Interpretacja badań hormonalnych wymaga po pierwsze szczegółowej znajomości Pani stanu zdrowia, jak i precyzyjnej diagnostyki laboratoryjnej wykonanej w określonych dniach cyklu i często o określonych godzinach. Proszę wyniki omówić z lekarzem, który je zlecał lub skonsultować się ze specjalistą endokrynologii ginekologicznej, który udzieli Pani porady.
Sylwester Król
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Proszę zgłosić sie do endokrynologa, gdyż wyniki PRL sa lekko podwyższone
Jakub Woźniak
lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zapraszam na konsultacje online z wynikami - wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Proszę skonsultować wyniki z lekarzem zlecającym badanie.
Powiększone węzły chłonne u dziecka - do jakiego specjalisty się udać?
Moja córka (2 lata) prawie od zawsze ma powiększone i wyczuwalne węzły chlonne w pachwinach. Pediatra twierdzi, że nie jest to nic groźnego jednak mnie to ciagle męczy. Wyniki krwi są dobre (morfologia crp i ob w normach). Co to może być? Czy powinnam udać się do jakiegoś...
Marlena Kałużna
lekarz, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Wskazana konsultacja z pediatrą- pod kątem chorób przebytych, ich przebiegu, powikłań oraz aktualnego stanu dziecka w spojrzeniu holistycznym .Jeśli to możliwe, to porównanie tych badań z wynikami poprzednimi.
Dawid Luwański
Umów wizytę
najpewniej dziecko musi byc zbadane przez pediatrę
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta kontrolna u innego pediatry.
Czy cieśń nadgarstka może powodować podwyższone OB?
Mam stwierdzoną cieśń nadgarstka w stanie zaawansowanym. Czy może to być przyczyna podwyższonego OB? Czy możliwe jest wykonanie zabiegu w takiej sytuacji?
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Nie ma to związku. Proszę skonsultować się z lekarzem, który ma wykonywać zabieg.
Pokaż więcej pytań więcej
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4