2022-08-29

Jak interpretować wyniki badań krwi?

Jestem zdrową kobietą 26 letnia otrzymałam wyniki badania. Chciałam zapytać czy są prawidłowe fsh wynik 3.3ml lh 8.9 ml estradiol 399.6 prognosteron 33.8 prolaktyna 493 ul

Jeśli badania były zlecane przez lekarza z określonych wskazań - ich interpretacja pozostaje w gestii lekarza zlecającego badania. Bowiem interpretując wynik należy wziąć pod uwagę całość obrazu klinicznego danego pacjenta. Jeśli natomiast wykonywała Pani wyniki badań we własnym zakresie - to należy zgłosić się do ginekologa, który przeprowadzi z Panią szczegółowy wywiad, zbada Panią i wówczas zinterpretuje wyniki.
Stężenia hormonów, w szczególności płciowych podlegają naturalnym wahaniom w skali cyklu miesiączkowego. Interpretacja badań hormonalnych wymaga po pierwsze szczegółowej znajomości Pani stanu zdrowia, jak i precyzyjnej diagnostyki laboratoryjnej wykonanej w określonych dniach cyklu i często o określonych godzinach.
Proszę wyniki omówić z lekarzem, który je zlecał lub skonsultować się ze specjalistą endokrynologii ginekologicznej, który udzieli Pani porady.
Proszę zgłosić sie do endokrynologa, gdyż wyniki PRL sa lekko podwyższone
Zapraszam na konsultacje online z wynikami - wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Proszę skonsultować wyniki z lekarzem zlecającym badanie.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Lekarz rodzinny w Warszawie Lekarz rodzinny w Gliwicach Lekarz rodzinny w Dąbrowie Górniczej Lekarz rodzinny w Katowicach Lekarz rodzinny w Bielsku-Białej Lekarz rodzinny we Wrocławiu Lekarz rodzinny w Częstochowie Lekarz rodzinny w Olsztynie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5964
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15636
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+139
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4