Bąble pokrzywkowe

Zdrowie A-Z

Bąble pokrzywkowe to reakcja alergiczna skóry, która może być spowodowana przez różnorodne czynniki, takie jak alergeny pokarmowe, leki, pyłki roślinne, ukąszenia owadów czy infekcje. Charakteryzują się nagłym pojawieniem się czerwonych plam lub pęcherzyków na skórze, często towarzyszącym silnemu świądowi i obrzękowi. Ważne jest zidentyfikowanie przyczyny pokrzywki, co często wymaga konsultacji z lekarzem oraz przeprowadzenia odpowiednich badań diagnostycznych. Leczenie bąbli pokrzywkowych może obejmować stosowanie leków przeciwhistaminowych, kortykosteroidów lub, w przypadku ciężkich reakcji alergicznych, nawet epinefryny.

Najczęściej wyszukiwane schorzenia

Pytania i odpowiedzi lekarzy w temacie „bąble pokrzywkowe”.

Najnowsze pytania pacjentów
Swędzące bąble na ciele.
Często pojawiają mi się w różnych miejscach na ciele swędzące bąble, po drapaniu stają się większe. Pojawiają się też często rano zaraz po wstaniu i po jakimś czasie znikają. Jaka może być ich przyczyna?
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Prawdopodobnie opisane zmiany mają podłoże alergiczne. Szczegółowo zebrany wywiad lekarski oraz wyniki badań dodatkowych pozwolą na postawienie trafnej diagnozy i włączenie odpowiedniego leczenia.
Piotr Szuba
lekarz w trakcie specjalizacji, pediatra, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Opisane zmiany skórne najpewniej są pochodzenia histaminowego tj alergicznego, warto jest wykonać pełen panel alergiczny celem ustalenia przyczyny dolegliwości.
Swędzące bąble na rękach, udach i twarzy
Od 2 dni, głównie na rękach do łokci, udach i ramionach (czasem na twarzy), pojawiają mi się swędzące bąble, które po chwili (czasem kilka minut, czasem godzin) same znikają. Od tygodnia byłam lekko przeziębiona. Co to może być? Co z tym robić?
Dariusz Jasonek
lekarz
Umów wizytę
Może być to pokrzywka. Wskazana jest konsultacja z lekarzem aby ocenić zmiany skórne oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. W razie potwierdzenia pokrzywki leki p/histaminowe złagodzą dolegliwości.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana konsultacja lekarska.
Katarzyna Lorentz-Nejno
lekarz rehabilitacji medycznej, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
To objawy pokrzywki. Trzeba zgłosić się do dermatologa lub alergologa.
Dawid Luwański
Umów wizytę
moga to byc objawy alergiczne lub pokrzywka
Adam Mallach
lekarz, ginekolog - położnik, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
objawy wskazują na pokrzywkę.
Sylwester Król
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Objawy pokrzywki, należy zgłosić się do swojego lek rodzinnego
Bolesne bąble za uszami dziecka - czy konieczna jest wizyta u chirurga?
Dziecku za płatkami uszu zrobiły się czerwone bolesne bąble. Ma przekłute uszka od pół roku, dotąd nic się nie działo. Bąble bolą, skóra jest opuchnięta, nie widać ropy. Smarujemy to maścią i czyścimy 3 razy dziennie wodą utlenioną. Kolczyki są...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta u pediatry.
Pokaż więcej pytań więcej
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4