Swędzące bąble na ciele

Witam często pojawiają mi się w różnych miejscach na ciele swędzące bąble po drapaniu stają się większe, pojawiają się też często rano zaraz po wstaniu po jakimś czasie znikają jaka może być ich przyczyna?
Prawdopodobnie opisane zmiany mają podłoże alergiczne. Szczegółowo zebrany wywiad lekarski oraz wyniki badań dodatkowych pozwolą na postawienie trafnej diagnozy i włączenie odpowiedniego leczenia.
Prawdopodobnie pokrzywka / alergia.
Opisane zmiany skórne najpewniej są pochodzenia histaminowego tj alergicznego, warto jest wykonać pełen panel alergiczny celem ustalenia przyczyny dolegliwości.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1872
Pytań zadanych
przez pacjentów
5168
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

68
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi