Bolesne bąble za uszami dziecka - czy konieczna jest wizyta u chirurga?

Dziecku za płatkami uszu zrobiły się czerwone bolesne bąble. Ma przekłute uszka od pół roku, dotąd nic się nie działo. Bąble bolą, skóra jest opuchnięta, nie widać ropy. Smarujemy to maścią i czyścimy 3 razy dziennie wodą utlenioną. Kolczyki są wyjęte, z przodu patrząc na uszy nie widać żadnych zmian. Co to może być? Jak pomoc mojej córce, ponieważ każde dotknięcie tych rejonów sprawia jej duży ból. Czy jest szansa aby obyło się bez wizyty u chirurga?

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Dermatolog w Dąbrowie Górniczej Dermatolog w Warszawie Dermatolog w Katowicach Dermatolog w Bielsku-Białej Dermatolog w Krakowie Chirurg w Dąbrowie Górniczej Chirurg w Katowicach Chirurg w Bielsku-Białej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4533
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12264
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z