1. Artykuły
 2. Brodawki (kurzajki). Czym są i jak się ich pozbyć?

Brodawki (kurzajki). Czym są i jak się ich pozbyć?

Brodawki czyli zmiany skórne wywołane przez zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Zazwyczaj są bezbolesne, ale mogą wywołać dyskomfort z uwagi na swój wygląd lub lokalizację. Jeśli znajdują się w nietypowych miejscach takich jak narządy płciowe ważne jest, aby szybko skonsultować się ze specjalistą. Do jakiego lekarza udać się z kurzajkami i jakie są metody leczenia? Odpowiedź znajdziecie w artykule. 

Brodawki (kurzajki). Czym są i jak się ich pozbyć? Brodawki (kurzajki). Czym są i jak się ich pozbyć?
Spis treści
Co to są brodawki (kurzajki)? Brodawki (kurzajki). Jak można się zarazić? Metody leczenia brodawek Dermatolog, podolog, ginekolog, urolog. Kto leczy brodawki?

Co to są brodawki (kurzajki)?

 

Kurzajki, znane również jako brodawki lub brodawki wirusowe, są to niewielkie, guzkowate zmiany skórne spowodowane zakażeniem wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Są one bezbolesne, ale mogą być uciążliwe ze względu na swój wygląd i powodować dyskomfort.

 

Kurzajki są zazwyczaj szorstkie i mają nierówną powierzchnię. Mogą pojawić się na różnych częściach ciała, takich jak ręce, stopy, twarz, a nawet narządy płciowe. Mogą pojawić się pojedynczo lub w grupach. Często mają zdolność do rozprzestrzeniania się na pobliskie obszary skóry.

 

HPV to rodzina wirusów, które mogą powodować różne zmiany skórne. Kurzajki są jednym z rodzajów tych zmian. Zwykle przenoszą się przez bezpośredni kontakt skóry z zakażoną osobą lub zanieczyszczonymi przedmiotami.

 

Jeśli masz podejrzenia co do tego, czy masz kurzajki, zawsze warto skonsultować się ze specjalistą. Lekarz może potwierdzić diagnozę i zalecić odpowiednie leczenie. Jeśli masz kurzajki w nietypowych miejscach, takich jak narządy płciowe, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem jak najszybciej, aby wykluczyć inne problemy zdrowotne.

arrow Brodawki podeszwowe. Mogą być bolesne podczas chodzenia i stania
arrow Pękająca skóra na dłoniach. Jak jej zaradzić?
arrow Świerzb. Kiedy skóra bardzo swędzi i jest zaczerwieniona
arrow Potówki. Jak pielęgnować skórę niemowląt? Ważne wskazówki
arrow Zmarszczki. Mogą świadczyć o problemach zdrowotnych
arrow Podrażnienie skóry. Przede wszystkim nie drap!

Brodawki (kurzajki). Jak można się zarazić?

 

Brodawki są spowodowane zakażeniem wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Można zarazić się kurzajkami poprzez bezpośredni kontakt z wirusem. Oto kilka sposobów, w jakie może dojść do zakażenia:

 

 • bezpośredni kontakt skóry z zakażoną osobą. Dotykanie kurzajek u innej osoby lub wspólne korzystanie z ręczników, zabawek, narzędzi do manikiuru i pedikiuru, może prowadzić do przeniesienia wirusa,
 • miejsca publiczne: baseny, sauny, prysznice publiczne czy siłownie. Wilgotne środowisko sprzyja przenoszeniu się wirusa,
 • uszkodzenia skóry: poprzez otarcia, skaleczenia, zadrapania, wirus może łatwiej przedostać się do organizmu, zwiększając ryzyko zakażenia kurzajkami,
 • autoinokulacja: to proces, w którym wirus przenosi się z jednej części ciała na inną. Na przykład, jeśli dotkniesz kurzajki na jednej ręce, a następnie dotkniesz innej części ciała, możesz przenieść wirusa na nowe miejsce,
 • obuwie i inne przedmioty: chociaż ryzyko przeniesienia kurzajek za pośrednictwem obuwia czy innych przedmiotów jest niższe niż w przypadku bezpośredniego kontaktu skóry, istnieje teoretyczna możliwość przeniesienia wirusa przez zainfekowane przedmioty.

 

Ważne jest, aby unikać bezpośredniego kontaktu ze zmianami skórnymi innych osób, szczególnie jeśli masz uszkodzenia skóry. Jeśli już masz kurzajki, staraj się ich nie drapać ani nie uszkodzić, aby uniknąć rozprzestrzeniania wirusa na inne obszary skóry.

 

Metody leczenia brodawek

 

Czas trwania leczenia kurzajek może być różny i zależy od wielu czynników, takich jak rozmiar kurzajki, lokalizacja, ogólny stan zdrowia pacjenta oraz metoda leczenia. Brodawki czasami mogą zniknąć samoistnie, ale wielu ludzi decyduje się na leczenie ze względu na estetykę, dyskomfort lub ryzyko przeniesienia wirusa na inne obszary skóry.

 

Oto kilka popularnych metod leczenia kurzajek i informacje na temat czasu trwania leczenia:

 

 1. Krioterapia.

 

Metoda polega na zamrażaniu kurzajki za pomocą ciekłego azotu. Procedurę można powtarzać co kilka tygodni, a pełne wyleczenie może zajmować kilka sesji.

 

 1. Leki miejscowe.

 

Istnieją leki dostępne bez recepty lub na receptę, które można stosować miejscowo na kurzajki. Czas trwania leczenia zależy od rodzaju używanego leku i reakcji skóry na terapię.

 

 1. Laseroterapia.

 

W tym przypadku skóra jest leczona za pomocą lasera, który niszczy brodawki. Liczba sesji i czas trwania leczenia zależy od indywidualnych przypadków.

 

 1. Usuwanie chirurgiczne.

 

W niektórych przypadkach lekarz może zdecydować się na usunięcie kurzajki chirurgicznie. Czas gojenia się po takiej procedurze może być różny.

 

 1. Immunoterapia.

 

W niektórych przypadkach stosuje się leczenie immunoterapią, które ma na celu wzmocnienie układu odpornościowego w celu zwalczania wirusa HPV. Czas trwania tego typu leczenia może być długi.

 

Warto podkreślić, że każdy przypadek jest indywidualny, a czas leczenia może być zróżnicowany. Ważne jest także, aby być cierpliwym i systematycznie przestrzegać zaleceń lekarza.

 

Dermatolog, podolog, ginekolog, urolog. Kto leczy brodawki?

 

Jeśli masz problem z kurzajkami, możesz skonsultować się z różnymi specjalistami, w zależności od lokalizacji zmian skórnych. Oto kilka specjalistów, do których możesz się udać w związku z kurzajkami:

 

 • Dermatolog - jeśli masz kurzajki na skórze, w tym na rękach, twarzy, stopach itp., wizyta u dermatologa może być odpowiednia.
 • Podolog - jeśli kurzajki występują na stopach, warto rozważyć wizytę u podologa, specjalisty zajmującego się diagnozą i leczeniem problemów związanych z stopami.
 • Ginekolog lub urolog - jeśli masz kurzajki w okolicy narządów płciowych, wizyta u ginekologa (dla kobiet) lub urologa (dla mężczyzn) może być odpowiednia. Specjaliści ci mogą pomóc w diagnozie i leczeniu zmian skórnych w tych obszarach.
 • Lekarz rodziny (internista lub lekarz ogólny) - jeśli nie jesteś pewien, do którego specjalisty się udać, możesz zacząć od wizyty u lekarza rodzinnego. Lekarz ten może przeprowadzić podstawową ocenę i skierować cię do odpowiedniego specjalisty, jeśli będzie to konieczne.

 

Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem w przypadku kurzajek, zwłaszcza jeśli są one bolesne, rosną szybko lub występują w okolicy narządów płciowych. Lekarz będzie w stanie potwierdzić diagnozę i zalecić odpowiednie leczenie lub skierować do specjalisty.

Szybka konsultacja:
Tabletka "dzień po" e-Recepta L4 Online
Najnowsze pytania pacjentów
Czy jeśli zostanie ona zabezpieczona plastrem, to zagoi się sama, czy jest to coś groźnego?
Moja mama ma na ciele sporo brodawek łojotokowych. Ostatnio podczas robienia czegoś zahaczyła taką brodawką o coś i ta brodawka się rozdrapała. Zaczęła krwawić, ale nie zerwała się całkowicie. 
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta u dermatologa.
Czy to normalny sposób wymierania kurzajek?
Od jakiegoś czasu mam na stopach i dłoniach kurzajki. Ze względów estetycznych zastosowałem na dłoniach kwas salicylowy z pozytywnym skutkiem, a po brodawkach został tylko ślad gładkiej skóry. W tym samym czasie (dość liczne) kurzajki na stopach zmniejszyły rozmiar, ale jednocześnie...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta u dermatologa.
Jakie mogę być przyczyny wklęsłych brodawek sutkowych?
Od urodzenia posiadam takie brodawki. Czy jako dziecko mogłam je nieświadomie uszkodzić? Czy żadne czynniki mechaniczne nie mają wpływu na kształtowanie brodawek?
Tomasz Andrzej Szczęsny
onkolog, lekarz chorób wewnętrznych
Umów wizytę
Brodawki o takim charakterze spotyka się nierzadko i nie maja na to żadne czynniki mechaniczne a jest to charakter budowy osobniczej i genetycznej .Bardzo tez często wracają do tzw wyglądu kodu kulturowego w czasie karmienia piersią. Nie ma żadnych doniesień o zwiekszonej częstości występowania chorób z tego powodu.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Czynniki zewnętrzne najpewniej nie miały wpływu.
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Dzień dobry, Wklęsłe brodawki sutkowe są zjawiskiem, które może być obecne od urodzenia i stanowić naturalną cechę anatomiczną. Nie jest to zazwyczaj wynik uszkodzenia mechanicznego czy nieświadomego działania w dzieciństwie. Kształt brodawek może być różny u różnych osób i jest to zróżnicowanie całkowicie normalne. W większości przypadków wklęsłe brodawki nie wpływają na funkcje piersi, w tym na karmienie piersią, chociaż mogą czasami stanowić pewne wyzwanie dla matki karmiącej. Czynniki mechaniczne ogólnie rzadko mają wpływ na kształtowanie brodawek sutkowych. Wklęsłość brodawek jest zwykle determinowana genetycznie i nie jest efektem zewnętrznych działań. W niektórych przypadkach, brodawki mogą stać się bardziej wypukłe lub ich stan może się zmienić pod wpływem hormonalnych zmian w organizmie, na przykład w czasie ciąży. Jeśli ma Pani jakiekolwiek obawy dotyczące swoich brodawek sutkowych lub piersi w ogóle, warto skonsultować się z lekarzem ginekologiem lub specjalistą chirurgii plastycznej. Istnieją pewne metody, które mogą pomóc w przypadku, gdy wklęsłość brodawek utrudnia karmienie piersią lub jest dla Pani źródłem dyskomfortu estetycznego. Proszę pamiętać, że regularne samobadanie piersi i uczestniczenie w programach profilaktycznych dotyczących zdrowia piersi są ważne dla każdej kobiety. Czy ma Pani jakieś inne pytania lub wątpliwości dotyczące zdrowia piersi? Zachęcam do umówienia się na wizytę, abyśmy mogli omówić wszystkie Pani obawy. Z poważaniem, dr n. med. Łukasz Blukacz
Zarażenie wirusem brodawczaka ludzkiego HPV.
Od pewnego czasu niepokoi mnie pewna myśl. Na dłoni zauważyłem brodawkę (tzw. kurzajkę) prawdopodobnie wywołaną wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. Czy jest możliwe przeniesienie wirusa na jedzenie (np.podczas jego przygotowania), a następnie przez zjedzenie takiego posiłku zakażenie np. błony...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Stacjonarna wizyta lekarska celem wdrożenia leczenia.
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Dzień dobry, brodawki na dłoniach, znane również jako kurzajki, są zwykle wywoływane przez typy wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV) typ 1 i 2. Te szczepy HPV są odpowiedzialne głównie za zmiany skórne i nie są związane z wysokim ryzykiem zmian nowotworowych, jak to ma miejsce w przypadku innych typów HPV powiązanych z rakiem szyjki macicy, gardła czy odbytu. Co do transmisji wirusa, HPV przede wszystkim przenosi się przez bezpośredni kontakt skóra-skóra. Transmisja wirusa na jedzenie, a następnie zarażenie przez spożycie takiego jedzenia jest teoretycznie możliwa, ale uznaje się to za bardzo mało prawdopodobne. HPV najlepiej rozwija się w środowisku skóry i błon śluzowych ludzkiego ciała, a nie na powierzchniach czy w jedzeniu. Jednakże, zawsze zaleca się przestrzeganie ogólnych zasad higieny, w tym mycie rąk przed przygotowaniem lub spożywaniem jedzenia, szczególnie jeśli ma się jakiekolwiek zmiany skórne. Jeśli brodawka na dłoni jest dla Pani powodem do niepokoju, zalecam konsultację z dermatologiem. Lekarz może zalecić odpowiednie leczenie, które pomoże pozbyć się kurzajki i zminimalizować ryzyko jej rozprzestrzeniania.
Czym to może być spowodowane?
Choruję na niedoczynność tarczycy i nadnerczy. Od jakiegoś czasu zauważyłam wokół brodawek sutkowych otoczki, rumienie ciemniejsze niż skóra. Na obu piersiach są takie same, równe jakby obrysowane brodawki. Nie czuję żadnego dyskomfortu. Myślałam, że to przebarwienia od moich...
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Dzień dobry, Zmiany skórne wokół brodawek sutkowych, takie jak opisane przez Panią otoczki czy rumienie, mogą mieć różne przyczyny i nie zawsze są bezpośrednio związane z chorobami endokrynologicznymi, takimi jak niedoczynność tarczycy czy nadnerczy. Ważne jest, że nie odczuwa Pani żadnego dyskomfortu, co może sugerować, że zmiany te nie są o charakterze zapalnym czy infekcyjnym. Mimo to, każda nowa zmiana skórna, szczególnie w tak delikatnej i ważnej z punktu widzenia diagnostyki obszarze jak piersi, wymaga dokładnej oceny. Możliwe, że opisane przez Panią zmiany są naturalnymi wariantami koloru skóry lub wynikają z innych, niezwiązanych z obecnymi chorobami przyczyn, takich jak zmiany hormonalne, reakcje alergiczne, czy nawet typ pigmentacji skóry. Nie można jednak wykluczyć, że są one sygnałem innych, mniej typowych dla Pani obecnej sytuacji zdrowotnej, stanów. Biorąc pod uwagę, że Pani endokrynolog nie stwierdził bezpośredniego związku z leczonymi chorobami, sugerowałbym konsultację u dermatologa lub ginekologa, który mógłby dokładnie zbadać zmiany i ocenić, czy nie wymagają one dalszej diagnostyki. W niektórych przypadkach może być zalecane wykonanie dodatkowych badań, takich jak USG piersi, aby wykluczyć inne przyczyny. Proszę pamiętać, aby dbać o regularne samobadanie piersi i niezwłocznie zgłaszać specjaliście wszelkie zaobserwowane zmiany. Regularne wizyty kontrolne i konsultacje z lekarzami prowadzącymi są kluczowe w zapewnieniu najlepszej opieki i wczesnym wykrywaniu potencjalnych problemów zdrowotnych. Z poważaniem, dr n. med. Łukasz Blukacz
Czy nie jest to związane z zaburzeniami odporności?
Mam ogromny problem z brodawkami HPV, głównie na stopach, ale zaczęły się przenosić w inne miejsca (udo). Walczę od 4 lat, dermatolog (podała się po 2 latach leczenia azotem), 4 razy robiłam laser w klinice. Kurzajki się rozsiewają, z jednej jest 10, później kilka znika i zaraz...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana konsultacja ze specjalistą chorób zakaźnych.
Czy przewlekłe zapalenie brodawki vatera małego stopnia to coś groźnego?
Po badaniu gastroskopii dowiedziałem się, że mam przewlekłe zapalenie brodawki vatera małego stopnia, przełyk barretta sim (+) , dysplazja (-) oraz przepuklinę rozworu przełykowego. 
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana konsultacja z lekarzem, który wystawił skierowanie na gastroskopię.
O czym mogą świadczyć opisane objawy?
Mam 19 lat i niedawno pojawił się u mnie ból w jednej piersi. Jest bardzo lekki i pojawia się w różnych miejscach (druga pierś także pobolewa, ale mniej). Nie wyczuwam większych zmian w strukturze pobolewającej piersi i tej "zdrowej". Pamiętam, że od kilku lat przy nacisku...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta lekarska
Ropiejące miejsce na otoczce brodawkowej, czym może być spowodowane?
Na otoczce brodawkowej mam ropiejące miejsce od 1,5 roku. Z dwa razy mi się chwilowo zagoiło, jednak przez większość czasu wciąż powstaje wydzielina. Z samą brodawką nic się nie dzieje. Objawem towarzyszącym wydzielaniu ropy jest swędzenie. Początkowo myślałam, że zraniłam się w pierś, lecz...
Dawid Luwański
Umów wizytę
Należy wykonać wymaz z miejsca ropiejacego
Adam Mallach
lekarz, ginekolog - położnik, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Należy wykonać wymaz z miejsca ropiejacego
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta lekarska
Czy złuszczającą się kurzajkę należy leczyć?
Od jakiegoś czasu mam na kciuku kurzajkę, która teraz zaczęła się "złuszczać" i odchodzić od skóry. Nie zaczęłam jej w żaden sposób leczyć. Czy mogę pozwolić jej odpaść same czy powinnam temu zapobiec?
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta lekarska.
Czy brodawczak może być objawem raka, zmianą nowotworową?
Ostatnio zauważyłam u swojej mamy z tyłu na głowie czerwoną plamkę. Lekarz rodzinny skierował ją do chirurga onkologa (mama zapisała się na wizytę), ale ponadto udała się również do dermatologa, który stwierdził, że jest to brodawczak, jednak o nowotworze nie wspomniał. W...
Marlena Kałużna
lekarz, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Brodawczak jest zmianą nowotworową. Chirurg lub chirurg onkolog zdecyduje , czy można go wyciąć. Jeśli tak, to wyciętą zmianę przekaże do badania histopatologicznego.
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Rozpoznanie nowotworu opiera się o wynik badania histologicznego biopsji lub wyciętej zmiany. Proszę zgłosić się na konsultację celem kwalifikacji do usunięcia wspomnianej zmiany.
Dawid Luwański
Umów wizytę
Brodawczak jest zmianą nowotworową. Chirurg lub chirurg onkolog zdecyduje , czy można go wyciąć. Jeśli tak, to wyciętą zmianę przekaże do badania histopatologicznego.
Sylwia Dżaman
lekarz
Umów wizytę
Onkolog zadecyduje o dalszym postępowaniu-jeśli zmiana zostanie zakwalifikowana do usunięcia będzie przeprowadzone jej badanie w celu ustalenia jej charakteru.
Zbigniew Walter
internista
Umów wizytę
konieczna badanie histopatologiczne
Piotr Matysik
lekarz rodzinny, lekarz chorób wewnętrznych
Umów wizytę
Wskazane badanie histopatologiczne.
Adam Mallach
lekarz, ginekolog - położnik, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Onkolog zadecyduje o dalszym postępowaniu-jeśli zmiana zostanie zakwalifikowana do usunięcia będzie przeprowadzone jej badanie w celu ustalenia jej charakteru.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Decyzję podejmie chirurg onkolog podczas umówionej wizyty stacjonarnej.
Jakub Woźniak
lekarz rodzinny
Umów wizytę
Należy się zgłosić do chirurga onkologa zgodnie z zaleceniami lekarza rodzinnego - w razie dodatkowych pytań zapraszam na wizytę - wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Co to jest brodawczak i czy należy go usunąć?
Moja mama od ponad 35 lat ma na głowie między włosami narośl o wielkości około 1 cm w postaci jakby grzybka. Wiadomo że przez cały ten okres urosło to do takiego rozmiaru. Narośl nie boli, nie swędzi, nie piecze i nic się z nią nie dzieje. Lekarz dermatolog podczas badania stwierdził,...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Proszę stosować się do zaleceń lekarskich.
Czy HPV przenosi się przez kontakt z naskórkiem?
Czy typy wirusa HPV wysokoonkogenne mogą przenieść się przez kontakt z naskórkiem, np. przy podaniu ręki chorej osobie, dotknięciu kurzajki, itd? Czy tylko przez współżycie?
Sylwia Dżaman
lekarz
Umów wizytę
Do zakażenia HPV dochodzi najczęściej drogą płciową, ale możliwe jest też zakażenie inną, niż kontakt płciowy, drogą - przez bezpośredni kontakt ze zmianami skórnymi lub na błonach śluzowych; do rzadkości należą, ale również mogą wystąpić - przypadki zakażenia przez użycie czyjegoś ręcznika, bielizny itp. Zakażenie taką drogą możliwe jest wówczas, gdy zmiany wywołane przez wirus zlokalizowane są na zewnętrznych narządach płciowych (wargi sromowe, prącie). Ryzyko zakażenia wirusem HPV istnieje także podczas porodu - z matki na dziecko.
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Opisano ponad 150 typów wirusa HPV, spośród których część powoduje zmiany na powierzchni dłoni i stów, które popularnie nazywa się kurzajkami. Inne odpowiedzialne są za powstawanie zmian na błonach śluzowych, w tym też na powierzchni błony śluzowej narządów płciowych oraz jamy ustnej, nosowej, nabłonku cewki moczowej itd.. Wirus przenoszony jest głównie przez kontakt bezpośredni - w przypadku zmian na dłoniach będzie to uścisk ręki, w przypadku zmian na prąciu, szyjce macicy, odbycie czy wargach sromowych będzie to najczęściej stosunek płciowy. Najskuteczniejszą formą profilaktyki jest szczepienie ochronne skierowane przeciwko typom wysokoonkogennym. Istotną częścią diagnostyki będzie również badanie wymazu w kierunku obecności wirusa wraz z identyfikacją jego typu, a w przypadku profilaktyki raka szyjki macicy również cytologia. W razie wątpliwości proszę umówić poradę i zaplanować najskuteczniejszą profilaktykę.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
W zależności od umiejscowienia zmian wywołanych wirusem.
Czy zamrożenie kurzajki wpływa na antykoncepcję?
We wtorek miałam zamrożoną kurzajkę, po zamrożeniu zrobił się duży fioletowy pęcherz i opuchlizna na dłoni ręki, w której mam implant antykoncepcyjny. Czy będzie to miało jakiś wpływ na jego działanie?
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Konsultacja z ginekologiem prowadzącym.
Pokaż więcej pytań więcej
CHCESZ ZADAĆ PYTANIE?
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację

Serwis HaloDoctor ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem. Jeśli jesteś chory, potrzebujesz konsultacji lekarskiej, e‑Recepty lub zwolnienia lekarskiego umów wizytę teraz. Nasi lekarze są do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę!

Lekarz online czeka na Ciebie
Umów wizytę
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 Umów wizytę