Diprolene

Nazwa Produktu Leczniczego
Diprolene
Nazwa powszechnie stosowana
Betamethasonum
Postać farmaceutyczna
Maść
Substancja czynna
Betamethasoni dipropionas 0.64 mg/g
Podmiot odpowiedzialny
Organon Polska Sp. z o.o.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Diprolene - podstawowe informacje o leku:

Lek Diprolene zawiera dipropionian betametazonu, który jest syntetycznym fluorowanym kortykosteroidem o silnym działaniu. Dzięki swoim właściwościom, lek ten działa przeciwzapalnie, przeciwświądowo oraz obkurczająco na naczynia krwionośne. Diprolene w postaci maści jest wskazany w leczeniu ostrych i ciężkich zmian zapalnych skóry pochodzenia uczuleniowego, które nie reagują na leczenie innymi kortykosteroidami. Ponadto, lek ten jest skuteczny w leczeniu ciężkich zmian łuszczycowych oraz innych chorób, które reagują na kortykosteroidy.

Wskazania do stosowania:

Produkt leczniczy Diprolene w postaci maści jest wskazany w leczeniu ostrych i ciężkich zmian zapalnych skóry pochodzenia alergicznego opornych na leczenie innymi kortykosteroidami, ciężkich zmian łuszczycowych oraz innych chorób reagujących na leczenie kortykosteroidami.

Pliki do pobrania

Diprolene  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Diprolene  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Jaki lekarz może wystawić receptę na Diprolene

Jaki lekarz może wystawić receptę na Diprolene

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta