Diovemin

Nazwa Produktu Leczniczego
Diovemin
Nazwa powszechnie stosowana
Diosminum
Postać farmaceutyczna
Tabletki
Substancja czynna
Diosminum 1000 mg
Podmiot odpowiedzialny
Zakłady Farmaceutyczne COLFARM S.A.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Diovemin - podstawowe informacje o leku:

Lek Diovemin to preparat zawierający zmikronizowaną diosminę, która wpływa korzystnie na naczynia krwionośne. Dzięki swoim właściwościom, diosmina zwiększa napięcie żył oraz działa ochronnie na naczynia, co przyczynia się do poprawy drenażu limfatycznego i przepływu limfy. Ponadto, lek wpływa na mikrokrążenie, zmniejszając przepuszczalność małych naczyń krwionośnych, redukując okołonaczyniowe stany zapalne oraz zastój w mikrokrążeniu. Dzięki temu, zmniejsza również podatność na pękanie małych naczyń krwionośnych. Diovemin jest wskazany w leczeniu objawów związanych z przewlekłą niewydolnością krążenia żylnego i limfatycznego kończyn dolnych, takich jak uczucie ciężkości nóg, ból nóg, nocne kurcze nóg oraz pajączki naczyniowe, które są spowodowane przez rozszerzenie i rozgałęzienie powierzchownych skórnych naczyń krwionośnych. Ponadto, lek może być stosowany w przypadku zaostrzenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu, jednak w takim przypadku jest przeznaczony do krótkotrwałego stosowania. W przypadku braku poprawy lub pogorszenia stanu zdrowia, należy skonsultować się z lekarzem.

Wskazania do stosowania:

Leczenie objawów związanych z przewlekłą niewydolnością krążenia żylnego i limfatycznego kończyn dolnych:

  • uczucie ciężkości nóg;
  • ból nóg;
  • nocne kurcze nóg;
  • pajączki naczyniowe, tj. teleangiektazje spowodowane przez rozszerzenie i rozgałęzienie powierzchownych skórnych naczyń krwionośnych.

Leczenie objawowe w przypadku nasilenia dolegliwości związanych z żylakami odbytu.

Pliki do pobrania

Diovemin  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Diovemin  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta