Związek między problemami z układem pokarmowym, a uczuciem gęstej śliny w przełyku.

Mam problem od około miesiąca z zalegającą gęstą śliną w przełyku. Ta dolegliwość bardzo utrudnia mi życie, ponieważ w pewnych momentach nie mogę nic powiedzieć (nie wiem czym może być ona spowodowana). Dodam, że miałam problem ze zgagą oraz bulgotaniem w brzuchu. Nie wiem co mam zrobić oraz co może mi dolegać. Podejrzewam jedynie, że może mieć to związek z układem pokarmowym, ponieważ bardzo często po późno zjedzonym posiłku rano odczuwam ból w brzuchu.

Wskazana gastroskopia i konsultacja laryngologiczna
Wskazane poszerzenie diagnostyki-najlepiej zgłosić się do lek. na wizytę stacjonarną, który po zebraniu wywiadu i zbadaniu Pani ukierunkuje diagnostykę (diagnostyka laboratoryjna, obrazowa-np. rtg klp, gastroskopia, konsultacja laryngologiczna).
Warto poobserwować jak wygląda dzień, czy dużo stresu pojawia się w ciągu dnia. Zdarza się, że objawy, które są opisane są psychosomatyczne. Wizyta konsultacyjna u internisty, wywiad i diagnostyka powinny dać kierunek dalszego postępowania.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3446
Pytań zadanych
przez pacjentów
8299
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi