Związek między problemami z układem pokarmowym, a uczuciem gęstej śliny w przełyku.

Mam problem od około miesiąca z zalegającą gęstą śliną w przełyku. Ta dolegliwość bardzo utrudnia mi życie, ponieważ w pewnych momentach nie mogę nic powiedzieć (nie wiem czym może być ona spowodowana). Dodam, że miałam problem ze zgagą oraz bulgotaniem w brzuchu. Nie wiem co mam zrobić oraz co może mi dolegać. Podejrzewam jedynie, że może mieć to związek z układem pokarmowym, ponieważ bardzo często po późno zjedzonym posiłku rano odczuwam ból w brzuchu.

Wskazane poszerzenie diagnostyki-najlepiej zgłosić się do lek. na wizytę stacjonarną, który po zebraniu wywiadu i zbadaniu Pani ukierunkuje diagnostykę (diagnostyka laboratoryjna, obrazowa-np. rtg klp, gastroskopia, konsultacja laryngologiczna).
Warto poobserwować jak wygląda dzień, czy dużo stresu pojawia się w ciągu dnia. Zdarza się, że objawy, które są opisane są psychosomatyczne. Wizyta konsultacyjna u internisty, wywiad i diagnostyka powinny dać kierunek dalszego postępowania.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Katowicach Internista w Bielsku-Białej Internista w Krakowie Internista w Gliwicach Internista w Warszawie Internista w Częstochowie Lekarz rodzinny w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5028
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
13861
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+120
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z