Zmienne wyniki poziomu prolaktyny

Jak rozumieć poziom prolaktyny 55 (21 dzień cyklu) wynik powtórzony w 24 dniu cyklu - 28. Badania tarczycy prawidłowe. Dodam, że są trudności z zajściem w ciążę od roku.
Dzień dobry,
Pojedyncze nieznaczne podwyższenie prolaktyny może nie mieć żadnego znaczenia klinicznego. Polecam poszerzenie diagnostyki w kierunku zaburzeń płodności pod kierunkiem ginekologa zajmującego się leczeniem niepłodności.
Panel badań niezbędnych do przeprowadzenia w przypadku leczenia niepłodności jest szeroki. Wyniki poszczególnych badań należy analizować łącznie z innymi wynikami. Wartość jednego z tych parametrów (w tym wypadku prolaktyny) mówi bardzo niewiele, tym bardziej że poziom prolaktyny cechuje duża zmienność - zależna od fazy cyklu i rytmu dobowego.
Poziom prolaktyny może być zmienny w zależności od fazy cyklu miesięcznego. Takie odchylenia mogą być normą.
w trakcie cyklu prolaktyna ulega wahaniom
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
asd

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6957
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi