Zmienne wyniki poziomu prolaktyny

Jak rozumieć poziom prolaktyny 55 (21 dzień cyklu) wynik powtórzony w 24 dniu cyklu - 28. Badania tarczycy prawidłowe. Dodam, że są trudności z zajściem w ciążę od roku.
Dzień dobry,
Pojedyncze nieznaczne podwyższenie prolaktyny może nie mieć żadnego znaczenia klinicznego. Polecam poszerzenie diagnostyki w kierunku zaburzeń płodności pod kierunkiem ginekologa zajmującego się leczeniem niepłodności.
Panel badań niezbędnych do przeprowadzenia w przypadku leczenia niepłodności jest szeroki. Wyniki poszczególnych badań należy analizować łącznie z innymi wynikami. Wartość jednego z tych parametrów (w tym wypadku prolaktyny) mówi bardzo niewiele, tym bardziej że poziom prolaktyny cechuje duża zmienność - zależna od fazy cyklu i rytmu dobowego.
Poziom prolaktyny może być zmienny w zależności od fazy cyklu miesięcznego. Takie odchylenia mogą być normą.
w trakcie cyklu prolaktyna ulega wahaniom
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1743
Pytań zadanych
przez pacjentów
5081
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi