2023-12-05

Zator wodami płodowymi, a 2 ciąża.

Jestem po porodzie, w którym doszło do zatoru wodami płodowymi, czy mogę starać się o drugie dziecko, czy w moim przypadku ciąża jest niemożliwa, mam 38 lat.

Dzień dobry,

Zator wodami płodowymi jest poważnym powikłaniem, które może mieć wpływ na decyzję o kolejnej ciąży. Istotne jest dokładne przeanalizowanie okoliczności, które doprowadziły do tego zdarzenia w poprzedniej ciąży, a także ocena stanu zdrowia i ryzyka związanego z kolejną ciążą. Pani wiek, choć wymaga pewnej dodatkowej uwagi, nie wyklucza możliwości posiadania kolejnych dzieci, ale każdy przypadek wymaga indywidualnej oceny.

Zachęcam do konsultacji ze specjalistą ginekologiem, który może dokładnie przeanalizować Pani historię medyczną, przeprowadzić niezbędne badania i na tej podstawie doradzić, czy i jakie środki należy podjąć, aby zminimalizować ryzyko powikłań w przyszłej ciąży.

Proszę pamiętać, że zdrowie i bezpieczeństwo zarówno Pani, jak i przyszłego dziecka są najważniejsze. Dlatego tak ważne jest, aby podejmować decyzje oparte na dokładnej diagnozie i zaleceniach medycznych. Profilaktyka i regularne wizyty kontrolne w czasie planowania ciąży oraz jej trwania są kluczowe dla zapewnienia najlepszej opieki.

Proszę pamiętać, aby dbać o swoje zdrowie i nie zwlekać z wizytą u specjalisty, który pomoże Pani podjąć najlepszą decyzję.

Z poważaniem,
dr n. med. Łukasz Blukacz
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Warszawie Ginekolog w Warszawie Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Krakowie Ciąża w Częstochowie Ciąża w Gliwicach Ginekolog w Katowicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5995
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15695
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4