Za krótki odstęp czasu od cesarskiego cięcia by urodzić naturalnie?

W zeszłym roku w lutym urodziłam bliźniaki poprzez cięcie cesarskie. Teraz czeka mnie kolejny poród w styczniu, bardzo bym chciała urodzić naturalnie ale mój ginekolog twierdzi, że to za krótki odstęp czasu od cięcia cesarskiego. Zaś inny ginekolog mówi, że to jest możliwe żebym mogła urodzić naturalnie, bo przeciwskazań nie ma do tego, bo blizna jest dobrze zagojona i zrośnięta. Więc moje pytanie - czy zdecydować się na cesarskie cięcie czy skonsultować się z ginekologiem ze szpitala, w którym będę rodzić?
Dzień dobry,
Odstęp około roku od porodu drogą cięcia cesarskiego jest niewielki i obarczony ryzykiem. Wiele również zależeć będzie od bieżącego Pani stanu zdrowia i warunków anatomicznych w tym stanu blizny. Jakkolwiek poród siłami natury jest możliwy pod okiem doświadczonego położnika i przy braku innych przeciwskazań tak musi Pani wziąć pod uwagę, że rozwiązanie ciąży drogą cięcia cesarskiego może okazać się konieczne.
można rodzić naturalnie, ale wszystko wytłumaczę telefonicznie
Ostateczną decyzję co do sposobu ukończenia ciąży podejmie lekarz. Jeśli nie będzie bezwzględnych przeciwwskazań do pdn, a ocena blizny po przebytym cc będzie pozytywna, proszę poprosić lekarza o podjęcie próby porodu drogami natury, gdyż są na to duże szanse.
Decyzje podejmie lekarz podczas akcji porodowej.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi