Z kim skonsultować moje stany? Napady lęku, drżenia i skurcze mięśni, bóle głowy i karku

Mam 27 lat. Potrzebuję skierowania do odpowiedniego specjalisty. W sierpniu zdiagnozowano u mnie endometriozę (przez przypadek na wizycie, słabe objawy - raz tylko pamiętam silny ból brzucha jaki opisują niektóre kobiety). Rozpoczęłam leczenie antykoncepcją hormonalną jakoś w październiku. W listopadzie zachorowałam na covid (3-4 dni czułam się tragicznie, ale nie na tyle źle by nie pozostać w domu, potem głównie zmęczenie i zwykłe przeziębieniowe objawy). Od około 15 roku życia choruję na niedoczynność tarczycy (od 2-3 lat biorę Euthyrox 100). Mam tendencje nerwicowe, zdarzyły mi się trzy napady lęku w całym życiu (zawsze powodowane jakimś wydarzeniem). A teraz puenta - od ostatnich dwóch tygodni wiem co się ze mną dzieje, nie panuję nad swoimi stanami emocjonalnymi, mam napady lęku, drżenia i skurcze mięśni, ból karku i głowy, wczoraj miałam wrażenie mrowienia pod skórą. Te dwa tygodnie mnie wykończyły. Konsultowałam się z ginekologiem, który zmienił mi hormony na słabsze, biorę nowe od 5 dni. Konsultowałam się z psychiatra, który przepisał mi leki, ale naprawdę nie chcę brać kolejnych tabletek. Wzięłam jedną dawkę i czułam się źle, wiem że powinnam kontynuować przynajmniej przez tydzień lub dwa, ale nie mogłam pracować po tej jednej dawce. Czy to hormony, pozostałość COVIDu, "zwykła" nerwica? Z kim to mogę skonsultować jeszcze? Planuję ponowić badania w tym tygodniu, co oprócz TSH, hormonów kobiecych, morfologii i witamin powinnam sprawdzić?
Proponuję konsultację psychologiczną.
Proszę porozmawiać ze swoim lekarzem psychiatrą odnośnie ewentualnej zmiany leku. Proszę zbyt szybko nie zniechęcać się do terapii gdyż większość działań niepożądanych leków jest przemijająca i ustępują w ciągu ok miesiąca.
Dzień dobry, problem należy zgłębić u psychologa
Proszę zastosować się do zaleceń psychiatry i regularnie przyjmować przepisane leki.
Należy być w kontakcie z psychiatrą.
Konieczna konsultacja psychiatryczna.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi