Wzdęty brzuch na koniec dnia - co zrobić, żeby się nie pojawiał?

Jestem 27 letnią kobietą i mam problem ze wzdętym brzuchem praktycznie codziennie wieczorem. Jestem osobą szczupłą i rano ten brzuch jest płaski, za to wieczorem ogromny. Dodatkowo męczą mnie gazy i zauważyłam, że po chipsach czy frytkach mam refluks. Jakie badania powinnam wykonać? Może pomogłoby zastosowanie diety?

Wstępnie wskazane jest usg jamy brzusznej, wykonanie prób wątrobowych.
Jeśli zauważa Pani związek opisywanych dolegliwości z dietą proszę porozmawiać o tym z dietetykiem celem dobrania zbilansowanej, odpowiedniej dla Pani diety. Jeśli dolegliwości będą się utrzymywały wskazana jest również konsultacja lekarska i przeprowadzenie podstawowych badań.
Zapraszam na konsultacje online - wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Gastrolog w Łodzi Gastrolog w Poznaniu Gastrolog w Gliwicach Gastrolog w Warszawie Gastrolog w Krakowie Gastrolog w Bielsku-Białej Gastrolog w Dąbrowie Górniczej Gastrolog w Katowicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4568
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12306
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z