Wysypka w postaci liszajów - utrzymuje się kilka dni. Jak temu zaradzić?

Od pięciu dni mam wysypkę w postaci swędzących liszajków. Głównie na piersiach, brzuchu i plecach. Na rękach po wewnętrznej stronie czerwone lekko wypukłe kropki bez jakiegokolwiek płynu. Pije wapno i biorę tabletki antyalergiczne z apteki. Jednak trwa to dość długo co mnie niepokoi. A do lekarza nie mogę się dodzwonić. Proszę o poradę.
Proszę umówić konsultację do lekarza, który po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu przepisze niezbędne leki na receptę.
Należy zgłosić się do lekarza, nawet na teleporade (trzeba zrobić zdjęcia)
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi