Wysypka w postaci liszajów - utrzymuje się kilka dni. Jak temu zaradzić?

Od pięciu dni mam wysypkę w postaci swędzących liszajków. Głównie na piersiach, brzuchu i plecach. Na rękach po wewnętrznej stronie czerwone lekko wypukłe kropki bez jakiegokolwiek płynu. Pije wapno i biorę tabletki antyalergiczne z apteki. Jednak trwa to dość długo co mnie niepokoi. A do lekarza nie mogę się dodzwonić. Proszę o poradę.
Proszę umówić konsultację do lekarza, który po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu przepisze niezbędne leki na receptę.
Należy zgłosić się do lekarza, nawet na teleporade (trzeba zrobić zdjęcia)
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1648
Pytań zadanych
przez pacjentów
4806
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi