Wpływ depresji na zawroty głowy.

Przy wysiłku, przy schylaniu, przy obracaniu się, a najczęściej przy patrzeniu w bok z głową na wprost (sam ruch gałkami ocznymi) mam zawroty głowy oraz rytmiczne trzaski w głowie, gdzieś w okolicy skroni. Trzaski te mają większą częstotliwość niż tętno i trochę przypominają słyszane w aucie pykanie włączonych kierunkowskazów (lecz są trochę szybsze i głośniejsze). Dolegliwości te mam już od kilku miesięcy, a po przebytym koronawirusie dwa miesiące temu, nasiliły się. Gdy zacząłem mieć zawroty głowy, ale jeszcze bez tych trzasków mój neurolog skierował mnie na badania. MR kręgosłupa szyjnego wykazał zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze, ale USG tętnic szyjnych wyszło w normie. MR głowy wykazało "w istocie białej nadnamiotowej nieliczne ogniska średnicy do 6 mm, hiperintensywne w obrazach T2 zależnych oraz Tirm, niewykazujące ograniczonej dyfuzji, o charakterze przewlekłych zmian naczyniopochodnych". Według Neurologa wyniki tych badań nie świadczą o neurologicznym pochodzeniu zawrotów głowy. Uważa, że to raczej skutek depresji, na którą leczę się od dwóch lat. Czy to możliwe, że zawroty głowy i trzaski są spowodowane depresją?

Zawroty głowy mogą mieć rownież przyczynę laryngologiczną, warto byłoby zgłosić się na taką konsultację.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1801
Pytań zadanych
przez pacjentów
5082
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi