Wpływ depresji na zawroty głowy.

Przy wysiłku, przy schylaniu, przy obracaniu się, a najczęściej przy patrzeniu w bok z głową na wprost (sam ruch gałkami ocznymi) mam zawroty głowy oraz rytmiczne trzaski w głowie, gdzieś w okolicy skroni. Trzaski te mają większą częstotliwość niż tętno i trochę przypominają słyszane w aucie pykanie włączonych kierunkowskazów (lecz są trochę szybsze i głośniejsze). Dolegliwości te mam już od kilku miesięcy, a po przebytym koronawirusie dwa miesiące temu, nasiliły się. Gdy zacząłem mieć zawroty głowy, ale jeszcze bez tych trzasków mój neurolog skierował mnie na badania. MR kręgosłupa szyjnego wykazał zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze, ale USG tętnic szyjnych wyszło w normie. MR głowy wykazało "w istocie białej nadnamiotowej nieliczne ogniska średnicy do 6 mm, hiperintensywne w obrazach T2 zależnych oraz Tirm, niewykazujące ograniczonej dyfuzji, o charakterze przewlekłych zmian naczyniopochodnych". Według Neurologa wyniki tych badań nie świadczą o neurologicznym pochodzeniu zawrotów głowy. Uważa, że to raczej skutek depresji, na którą leczę się od dwóch lat. Czy to możliwe, że zawroty głowy i trzaski są spowodowane depresją?

Zawroty głowy mogą mieć rownież przyczynę laryngologiczną, warto byłoby zgłosić się na taką konsultację.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
6990
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi