Wątpliwości po zabiegu skleroterapii hemoroidów

Mam 26 lat i mam hemoroidy na poziomie 2-3. Jestem po zabiegu skleroterapii hemoroidów, od zabiegu minęło 8 dni i nie widzę poprawy, pojawiły się guzki, zgrubienia wewnątrz odbytu, po jakim czasie mogą być widoczne odczuwalne efekty? Czy mam powody do zmartwień jeżeli chodzi o wytworzenie się zgrubień po zabiegu? Czy to mi się wchłonie? Czuję efekt stałego spięcia, skurcz przy parciu na stolec i ból przy siadaniu. Dodam, że niestety jestem poza Polską i nie mam możliwości udania się do lekarza, który wykonywał zabieg.

Nie ma możliwości oceny skuteczności przeprowadzonego zabiegu bez wizyty stacjonarnej u lekarza. Jeśli zabieg był 8 dni temu, to proces gojenia jeszcze się nie zakończył.
Na zakończenie procesu gojenia trzeba jeszcze poczekać, wskazana wizyta kontrolna.
należy uzbroić sie w cierpliwość celem oceny efektu
Każdy pacjent reaguje indywidualnie. Nie ma ścisłych ram czasowych kiedy pojawią się pierwsze efekty. W razie utrzymywanie się dolegliwości wskazana będzie wizyta kontrolna.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1872
Pytań zadanych
przez pacjentów
5168
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

68
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi