Wątpliwości po zabiegu skleroterapii hemoroidów

Mam 26 lat i mam hemoroidy na poziomie 2-3. Jestem po zabiegu skleroterapii hemoroidów, od zabiegu minęło 8 dni i nie widzę poprawy, pojawiły się guzki, zgrubienia wewnątrz odbytu, po jakim czasie mogą być widoczne odczuwalne efekty? Czy mam powody do zmartwień jeżeli chodzi o wytworzenie się zgrubień po zabiegu? Czy to mi się wchłonie? Czuję efekt stałego spięcia, skurcz przy parciu na stolec i ból przy siadaniu. Dodam, że niestety jestem poza Polską i nie mam możliwości udania się do lekarza, który wykonywał zabieg.

Nie ma możliwości oceny skuteczności przeprowadzonego zabiegu bez wizyty stacjonarnej u lekarza. Jeśli zabieg był 8 dni temu, to proces gojenia jeszcze się nie zakończył.
Na zakończenie procesu gojenia trzeba jeszcze poczekać, wskazana wizyta kontrolna.
należy uzbroić sie w cierpliwość celem oceny efektu
Każdy pacjent reaguje indywidualnie. Nie ma ścisłych ram czasowych kiedy pojawią się pierwsze efekty. W razie utrzymywanie się dolegliwości wskazana będzie wizyta kontrolna.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi