Utrzymujący się ból w klatce piersiowej. Czy powinnam udać się do psychologa?

Mam 23 lata, od około 3 tygodni pobolewa mnie w klatce piersiowej po lewej stronie, a raczej kłuje, jest to taki ból kłujący. Byłam u lekarza rodzinnego, morfologia wyszła dobrze, miałam też robione EKG i również wyszło dobrze, osłuchowo płuca też w porzadku. Lekarz na kolejnej wizycie stwierdził że to nadwyrężenie, przemęczenie, że to stawy i mięśnie bolą i przepisał lek na ból stawów i mięsni kostarox, nie brałam tego leku, zaczęłam przyjmować więcej witamin i jest jakby lepiej. Ostatnio zauważyłam, że kłucie mi wraca przy schylaniu się i wysiłku. Mam małe dziecko, jestem przemęczona. Prosiłam lekarza o skierowanie na RTG, ale lekarz stwierdził że jest mi niepotrzebne i nie otrzymałam skierowania. Co mam robić? Podejrzewam też że może to być nerwica i że to bóle na tle nerwowym, ostatnio duzo się stresowałam, przechodziłam też chwilowe załamanie, jestem  nerwowa, ostatnio czuje się źle psychicznie, nie mam na nic siły. Jakie badania wykonać jeszcze? Czy udać się do psychologa?

Konsultacja psychologiczna jak najbardziej jest wskazana, ale poza nią warto byłoby poszerzyć bad.lab. i wykonać rtg klatki piersiowej.
Konieczne pełne badania diagnostyczne i konsultacja psychologiczna / psychiatryczna.
Jeżeli podejrzewa Pani nerwicę zalecana konsultacja u specjalisty psychiatry.
Zalecałabym wizytę u psychiatry oraz psychologa.
Wskazane wykonanie badań zleconych przez lekarza POZ. Warto skonsultować się z psychologiem, żeby porozmawiać i uzyskać wsparcie w radzeniu sobie ze stresem i zrozumieniu przyczyn złego samopoczucia psychicznego.
Dzień dobry. Poza wizytą u psychologa warto udać się do fizjoterapeuty. Bóle w klatce piersiowej mogą wiązać się z przeciążeniem mięśni oraz struktur kręgosłupa piersiowego. Opieka nad małym dzieckiem sugeruje, że dużo Pani dźwiga co może pogłębiać problem. Warto popracować nad przywróceniem prawidłowego napięcia mięśniowego oraz prawidłową techniką podnoszenia ciężkich przedmiotów.
Wskazana konsultacja psychiatryczna
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi