Utrudnione oddychanie z powodu zalegającej flegmy

Mam utrudnione oddychanie od kilku lat, które stopniowo stawało się coraz bardziej uciążliwe, aż około rok temu pogorszyło się tak, że naprawdę ciężko mi się oddychało. Nie mogłam nawet normalnie mówić, bo szybko brakło mi oddechu (nadal tak jest), budziłam się w nocy z zapchanymi obiema dziurkami w nosie (to też nadal występuje, ale rzadziej). Mam wrażenie, że główną przyczyną tych duszności jest flegma zalegająca w nosie i gardle, którą mam nawet jak nie jestem przeziębiona. Trudno jest ją odkrztusić, zwykle muszę bardzo mocno kaszleć żeby się udało, a jak ją odkaszlnę to tak jakby zaraz tworzyła się nowa. Brałam z początku leki wykrztuśne, ale nie pomagały. Dziwne jest też to, że prawie nigdy nie mogę jej wydmuchać nosem. Kolor flegmy zwykle jest biały, czasem przezroczysty o żelowej konsystencji albo żółty. Kolejnym objawem jest dziwne uczucie na skórze klatki piersiowej i szyi które często miewam, skóra jest wtedy wrażliwa na dotyk. Czasem też robi mi się słabo. Badania, które miałam robione w poprzednim roku: RTG klatki piersiowej i zatok (oba w normie), testy na alergię (19 próbek, nie wykazały alergii). Jakie choroby wykazują podobne objawy?
Wskazana konsultacja pulmonologiczna ze spirometrią.
Zalecana konsultacja pulmonologiczna.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1967
Pytań zadanych
przez pacjentów
5246
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

69
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi