Utrata węchu i smaku - powikłanie zapalenia zatok czy covid?

Witam pod koniec września byłam dość mocno przeziębiona, w głównej mierze męczyło mnie zapalenie zatok. Nie dostałam antybiotyku. Po tygodniu wszystko ustało, ale po kilku dniach męczący katar wrócił i tak do tej pory pojawia się na kilka dni i znika, z tym że cały czas spływa na gardło przez co muszę odkrztuszać co jakiś czas żeby móc mówić. Wczoraj straciłam węch i smak (czuję tylko kiedy jem coś ostrego, kwaśnego, gorzkiego lub słodkiego, ale żadnych konkretnych smaków). Dodam że nie mam gorączki ani żadnych duszności. Czy to może być powikłanie zapalenia zatok i nawracającego kataru czy raczej objaw koronawirusa? Czy mogę zażywać jakieś leki które pomogą i wspomogą utratę węchu i smaku? Czy raczej mam się udać na konsultacje lekarską?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1249
Pytań zadanych
przez pacjentów
4272
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

61
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi