Utrata węchu i smaku - powikłanie zapalenia zatok czy covid?

Witam pod koniec września byłam dość mocno przeziębiona, w głównej mierze męczyło mnie zapalenie zatok. Nie dostałam antybiotyku. Po tygodniu wszystko ustało, ale po kilku dniach męczący katar wrócił i tak do tej pory pojawia się na kilka dni i znika, z tym że cały czas spływa na gardło przez co muszę odkrztuszać co jakiś czas żeby móc mówić. Wczoraj straciłam węch i smak (czuję tylko kiedy jem coś ostrego, kwaśnego, gorzkiego lub słodkiego, ale żadnych konkretnych smaków). Dodam że nie mam gorączki ani żadnych duszności. Czy to może być powikłanie zapalenia zatok i nawracającego kataru czy raczej objaw koronawirusa? Czy mogę zażywać jakieś leki które pomogą i wspomogą utratę węchu i smaku? Czy raczej mam się udać na konsultacje lekarską?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7016
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi