Uczucie rozpychania brzucha od środka - jakie badania wykonać?

Mam 50 lat, 172 cm wzrostu, 70 kg wagi, trochę tkanki tłuszczowej na brzuchu (nie całkiem płaskim). Od kilku/kilkunastu miesięcy, czuję jakbym miłą kilka razy większy brzuch, jakby coś tam w środku rozpychało go na zewnątrz (uczucie nie jest podobne do wzdęcia). Zaczyna to już być mało przyjemne i problematyczne uczucie. Do kogo się udać po poradę/badanie? 

Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego/internisty-ważne jest uzupełnienie wywiadu medycznego i przeprowadzenie badania fizykalnego, po czym lekarz ukierunkuje diagnostykę.
W celu ustalenia właściwej diagnostyki trzeba zebrać wywiad medyczny.
Zalecana konsultacja lekarska celem zebrania dokładnego wywiadu medycznego, który będzie podstawą zlecenia odpowiednich badań.
należy poszerzyć diagnostykę u internisty w warunkach ambulatoryjnych

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3446
Pytań zadanych
przez pacjentów
8299
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi