Szczepienie na WZW typu B i inne kwestie przed zabiegiem operacyjnym

04.02.2020 r. mam planowaną operację skoliozy. Chciałbym zapytać o kwestie szczepienia WZW typu B, a także czy do operacji warto zainteresować się jakimiś innymi kwestiami?
Wszystkie powyższe informacje uzyska Pan w ośrodku, który będzie przeprowadzał zabieg. Wymogi w różnych placówkach są różne.
Wstępną kwalifikację do zabiegu wydaje lekarz rodzinny na podstawie Pana karty chorobowej (kartoteki) i informacji z ośrodka który będzie przeprowadzał zabieg.
Szczepienie p/wko WZW B przed zabiegiem operacyjnym nie jest szczepieniem obowiązkowym, lecz zalecanym. .Proszę się upewnić w swojej Poradni Lekarza Rodzinnego czy nie został Pan/Pani objęty powszechnymi szczepieniami p/wko WZW B, jeśli tak, to nie, jest wymagany powtórny cykl szczepień.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1675
Pytań zadanych
przez pacjentów
4841
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi