Szczepienie na WZW typu B i inne kwestie przed zabiegiem operacyjnym

04.02.2020 r. mam planowaną operację skoliozy. Chciałbym zapytać o kwestie szczepienia WZW typu B, a także czy do operacji warto zainteresować się jakimiś innymi kwestiami?
Wszystkie powyższe informacje uzyska Pan w ośrodku, który będzie przeprowadzał zabieg. Wymogi w różnych placówkach są różne.
Wstępną kwalifikację do zabiegu wydaje lekarz rodzinny na podstawie Pana karty chorobowej (kartoteki) i informacji z ośrodka który będzie przeprowadzał zabieg.
Szczepienie p/wko WZW B przed zabiegiem operacyjnym nie jest szczepieniem obowiązkowym, lecz zalecanym. .Proszę się upewnić w swojej Poradni Lekarza Rodzinnego czy nie został Pan/Pani objęty powszechnymi szczepieniami p/wko WZW B, jeśli tak, to nie, jest wymagany powtórny cykl szczepień.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi