Szary kolor stolca - powodem sok z kiszonych buraków?

Od dłuższego czasu pije codziennie sok z kiszonych buraków i dwa razy w tygodniu jem też buraki. Od kilku dni zauważyłam u siebie smolisty taki ciemno szary stolec o dość zbitych twardych grudkach. Wypróżniam się normalnie bez zaparć i biegunek martwi mnie tylko ten kolor czy mógł się on zmienić od częstego picia buraków?
Tak.
Leczę niedokrwistość zwłaszcza pacjentów z problemami onkologicznymi i nefrologicznymi stosując buraki. Potwierdzam, efekty są b. dobre. Co do zmiany stolców, w sposób jaki Pani opisuje, nie spotkałem się z tym zbyt często. Warto zwrócić uwagę na bilans płynów.
Stolec po krwawienie z przewodu pokarmowego jest czarny jak smoła.Buraki mogą również wpływać na zabarwienie stolca.
nalezy zglosic sie do gastroenterologa
zalecam kolonoskopie
należy zgłosić się do lekarza prowadzącego
Tak.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1267
Pytań zadanych
przez pacjentów
4310
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

62
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi