2021-01-28

Szary kolor stolca - powodem sok z kiszonych buraków?

Od dłuższego czasu pije codziennie sok z kiszonych buraków i dwa razy w tygodniu jem też buraki. Od kilku dni zauważyłam u siebie smolisty taki ciemno szary stolec o dość zbitych twardych grudkach. Wypróżniam się normalnie bez zaparć i biegunek martwi mnie tylko ten kolor czy mógł się on zmienić od częstego picia buraków?

Leczę niedokrwistość zwłaszcza pacjentów z problemami onkologicznymi i nefrologicznymi stosując buraki. Potwierdzam, efekty są b. dobre. Co do zmiany stolców, w sposób jaki Pani opisuje, nie spotkałem się z tym zbyt często. Warto zwrócić uwagę na bilans płynów.
Stolec po krwawienie z przewodu pokarmowego jest czarny jak smoła.Buraki mogą również wpływać na zabarwienie stolca.
nalezy zglosic sie do gastroenterologa
należy zgłosić się do lekarza prowadzącego
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Dietetyk w Warszawie Dietetyk w Dąbrowie Górniczej Dietetyk w Katowicach Dietetyk w Bielsku-Białej Dietetyk w Gliwicach Dietetyk w Poznaniu Dietetyk w Krakowie Dietetyk w Częstochowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5516
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
14760
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+125
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Przeziębienie