Szary kolor stolca - powodem sok z kiszonych buraków?

Od dłuższego czasu pije codziennie sok z kiszonych buraków i dwa razy w tygodniu jem też buraki. Od kilku dni zauważyłam u siebie smolisty taki ciemno szary stolec o dość zbitych twardych grudkach. Wypróżniam się normalnie bez zaparć i biegunek martwi mnie tylko ten kolor czy mógł się on zmienić od częstego picia buraków?
Tak.
Leczę niedokrwistość zwłaszcza pacjentów z problemami onkologicznymi i nefrologicznymi stosując buraki. Potwierdzam, efekty są b. dobre. Co do zmiany stolców, w sposób jaki Pani opisuje, nie spotkałem się z tym zbyt często. Warto zwrócić uwagę na bilans płynów.
Stolec po krwawienie z przewodu pokarmowego jest czarny jak smoła.Buraki mogą również wpływać na zabarwienie stolca.
nalezy zglosic sie do gastroenterologa
zalecam kolonoskopie
należy zgłosić się do lekarza prowadzącego
Tak.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7005
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi