Suplementy poprawiające sen w trakcie ciąży - czy są bezpieczne?

Czy w okresie ciąży można stosować jakiś lek/suplement diety na sen? Przed ciążą stosowałam suplement, który mi pomagał, ale gdy dowiedziałam się o ciąży automatycznie przestałam go stosować. Aktualnie jestem w 14tc i mam duże problemy ze snem, nie potrafię zasnąć, zajmuje mi to około 1 godziny, a czasami nawet więcej. Chciałam się dowiedzieć czy mogę stosować taki suplement aktualnie w ciąży, gdyż na ulotce nic nie pisze na ten temat?

Stosowanie suplementów diety i leków w ciąży proszę w pierwszej kolejności przedyskutować z lekarzem prowadzącym ciążę. Wiele z tych preparatów zawiera informacje, aby nie stosować ich w ciąży.
Suplementy ziołowe stosowane na przy problemach ze spaniem nie powinny być przeciwwskazane do ich stosowania w 14 tyg. ciąży. Po wybraniu suplementu dobrze byłoby zapytać ginekologa prowadzącego ciążę.
Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciążę.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Krakowie Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Katowicach Ciąża w Warszawie Ciąża w Gliwicach Ciąża w Gdańsku Ciąża w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4568
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12306
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z