Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych równocześnie z wkładką miedzianą.

Niedługo po porodzie chciałabym założyć wkładkę miedzianą, ale można ją założyć dopiero po 3 miesiącach od cesarskiego cięcia. Przed założeniem chciałabym brać tabletki antykoncepcyjne jednoskładnikowe i odstawić je dopiero miesiąc po założeniu wkładki, po kontroli czy wszystko w porządku. Czy można stosować tabletki mając założoną wkładkę miedzianą?

Można stosować jednocześnie tabletki antykoncepcyjne i niehormonalną metodę antykoncepcji w postaci wkładki wewnątrzmacicznej. Proszę jednak rozważyć i omówić z lekarzem zasadność takiego postępowania. Założenie wkładki wewnątrzmacicznej po cięciu cesarskim może być obarczone znacznym ryzykiem.
Na ten temat proszę porozmawiać z ginekologiem, która metoda jest dla Pani optymalna po cięciu cesarskim.
Nie jest to konieczne - zapraszam na konsultacje online - wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Łodzi Ginekolog w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4051
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10796
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi