Spóźniający się okres i upławy - czy przyczyną może być stres związany z obawami o zajście w ciążę?

Mam 18 lat i nieregularną miesiączkę, ostatnio spóźniła się o 5 dni, teraz spóźnia się już 11. Przeżywam naprawdę ogromny stres związany z możliwością zajścia w ciążę. Z partnerem zawsze uważamy i się zabezpieczamy, nigdy nic nie zawiodło, ale okres wciąż się spóźnia. Termin miesiączki powinnam mieć na 31 grudnia a dziś mija 8 dzień i dalej jej nie ma. Robiłam dziś test ciążowy i wyszedł negatywny. Dodam że od kilku dni lekko piecze mnie pochwa, natomiast dziś podczas stosunku wydzieliłam białe upławy w naprawdę dużej ilości, miały nieprzyjemny zapach. Wygląda to na jakąś infekcje. Czy to ma związek z okresem? Czy mogę zajść w ciążę? Dodam, że obecnie nie mam możliwości pójścia do lekarza. Naprawdę bardzo się stresuje, może to jest przyczyną opóźnienia miesiączki?
Proszę się udać na badanie ginekologiczne.
Prawdopodobnie upławy spowodowane są infekcją grzybiczą i nie mają związku z opóźniającym się okresem. Jeśli miesiączka dalej się będzie opóźniać należy udać się do ginekologa celem badania wewnętrznego i wykonania USG.
upławy o cecha które Pani opisuje mogą być efektem infekcji, wskazane jest badanie ginekologiczne, ewentualne pobranie wymazu.
moze byc infekcja , zalecam wizyte u ginekologa lub teleporada u ginekologa
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi