Spóźniający się okres i upławy - czy przyczyną może być stres związany z obawami o zajście w ciążę?

Mam 18 lat i nieregularną miesiączkę, ostatnio spóźniła się o 5 dni, teraz spóźnia się już 11. Przeżywam naprawdę ogromny stres związany z możliwością zajścia w ciążę. Z partnerem zawsze uważamy i się zabezpieczamy, nigdy nic nie zawiodło, ale okres wciąż się spóźnia. Termin miesiączki powinnam mieć na 31 grudnia a dziś mija 8 dzień i dalej jej nie ma. Robiłam dziś test ciążowy i wyszedł negatywny. Dodam że od kilku dni lekko piecze mnie pochwa, natomiast dziś podczas stosunku wydzieliłam białe upławy w naprawdę dużej ilości, miały nieprzyjemny zapach. Wygląda to na jakąś infekcje. Czy to ma związek z okresem? Czy mogę zajść w ciążę? Dodam, że obecnie nie mam możliwości pójścia do lekarza. Naprawdę bardzo się stresuje, może to jest przyczyną opóźnienia miesiączki?
Proszę się udać na badanie ginekologiczne.
Prawdopodobnie upławy spowodowane są infekcją grzybiczą i nie mają związku z opóźniającym się okresem. Jeśli miesiączka dalej się będzie opóźniać należy udać się do ginekologa celem badania wewnętrznego i wykonania USG.
upławy o cecha które Pani opisuje mogą być efektem infekcji, wskazane jest badanie ginekologiczne, ewentualne pobranie wymazu.
moze byc infekcja , zalecam wizyte u ginekologa lub teleporada u ginekologa

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi