Silny ból pleców, nie pomagają środki przeciwbólowe

Od dwóch tygodni cierpię na ogromny ból w plecach. Ból nie tyle znajduje się z plecach, ale głowie w nodze tzn. udzie który promieniuje do stopy. Od dwóch tygodni nie przespałam jednej nocy z powodu bólu ponieważ pozycja leżąca jest tą która sprawia mi najwięcej bólu. Na początku epizodu ból w udzie był co jakiś czas na tyle intensywny jakby było to nagłe rażenie prądem. Ból ten występuje cały czas choć w mniejszym nasileniu. Schodząc do stopy, która często jest zdrętwiała w okolicach zewnętrznej pięty. Skurcz w udzie również cały czas się utrzymuje, choć w mniejszym stopniu. Zrobiłam rezonans, na którym widać, że dysk dotyka nieznacznie nerwu L5-S1, w opisie rezonansu, który tłumacze z języka francuskiego, stąd może opis nie być zgodny ze standardami polskim. Dyskretny wzrost dyskowy prawy na poziomie L5- S1, konflikt z korzeniem S1. Zastosowane leczenie to środki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Paracetamol, ani ibuprofen nie pomagał. Tramadol też nie dawał ukojenia, za to złe samopoczucie i wymioty, wiec go odstawiałam. Tramadol przyjmowałam naprzemiennie z ketoprofenem, bez wyraźnej poprawy. Następnie na noc morfina 10mg, z powolnym uwalnianiem plus 5mg. Dawkę zwiększyłam do 20 mg plus doraźnie 5 mg. Brałam przez 3 dni, ale bojąc się skutków ubocznych, a ból nie ustawał, odstawiałam. Od tygodnia przyjmuje dwa razy dziennie sam ketoprofen w dawce 100 co 12 godzin w ciągu dnia, mogę w miarę funkcjonować, natomiast noce są koszmarne. Po 2-3 godzinach budzę się zdrętwiała i muszę chodzić, aby uśmierzyć ból. Drodzy Państwo bardzo proszę o pomoc i wskazówki co mogę zrobić czy to jest normalne że epizod trwa tak długo? Kiedyś ból pleców po 3 dniach mijał. Dodam iż 3 razy byłam u osteopaty, ostatni raz przyniósł poprawę, jednak nie na tyle żebym mogła funkcjonować normalnie, a przede wszystkim spać. Bardzo proszę o pomoc oraz wskazówki czy wideo porada? Czy inna forma wizyty?
Proszę udać się na stacjonarną wizytę do neurologa lub neurochirurga.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1872
Pytań zadanych
przez pacjentów
5168
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

68
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi