Silny ból pleców, nie pomagają środki przeciwbólowe

Od dwóch tygodni cierpię na ogromny ból w plecach. Ból nie tyle znajduje się z plecach, ale głowie w nodze tzn. udzie który promieniuje do stopy. Od dwóch tygodni nie przespałam jednej nocy z powodu bólu ponieważ pozycja leżąca jest tą która sprawia mi najwięcej bólu. Na początku epizodu ból w udzie był co jakiś czas na tyle intensywny jakby było to nagłe rażenie prądem. Ból ten występuje cały czas choć w mniejszym nasileniu. Schodząc do stopy, która często jest zdrętwiała w okolicach zewnętrznej pięty. Skurcz w udzie również cały czas się utrzymuje, choć w mniejszym stopniu. Zrobiłam rezonans, na którym widać, że dysk dotyka nieznacznie nerwu L5-S1, w opisie rezonansu, który tłumacze z języka francuskiego, stąd może opis nie być zgodny ze standardami polskim. Dyskretny wzrost dyskowy prawy na poziomie L5- S1, konflikt z korzeniem S1. Zastosowane leczenie to środki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Paracetamol, ani ibuprofen nie pomagał. Tramadol też nie dawał ukojenia, za to złe samopoczucie i wymioty, wiec go odstawiałam. Tramadol przyjmowałam naprzemiennie z ketoprofenem, bez wyraźnej poprawy. Następnie na noc morfina 10mg, z powolnym uwalnianiem plus 5mg. Dawkę zwiększyłam do 20 mg plus doraźnie 5 mg. Brałam przez 3 dni, ale bojąc się skutków ubocznych, a ból nie ustawał, odstawiałam. Od tygodnia przyjmuje dwa razy dziennie sam ketoprofen w dawce 100 co 12 godzin w ciągu dnia, mogę w miarę funkcjonować, natomiast noce są koszmarne. Po 2-3 godzinach budzę się zdrętwiała i muszę chodzić, aby uśmierzyć ból. Drodzy Państwo bardzo proszę o pomoc i wskazówki co mogę zrobić czy to jest normalne że epizod trwa tak długo? Kiedyś ból pleców po 3 dniach mijał. Dodam iż 3 razy byłam u osteopaty, ostatni raz przyniósł poprawę, jednak nie na tyle żebym mogła funkcjonować normalnie, a przede wszystkim spać. Bardzo proszę o pomoc oraz wskazówki czy wideo porada? Czy inna forma wizyty?
Proszę udać się na stacjonarną wizytę do neurologa lub neurochirurga.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi